لزوم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران

12:38 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۳۰۵
دسته بندی: سیاست ، عمومی
لزوم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران
سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها به همراه معاونین خود با حضور در دیوان محاسبات کشور با دستغیب رئیس کل این نهاد نظارتی دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در جلسه سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها با دستغیب، علی عسگری گزارشی از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در زمینه خرید گندم از کشاورزان و تامین منابع خرید گندم ارائه و کمبود‌های این حوزه را تشریح کرد.

وی اقدامات این سازمان برای تامین بدهی گندمکاران را بازگو کرد و گفت: آماده‌ایم تا هر اقدام لازمی را برای تامین حقوق کشاورزان انجام دهیم تا حقی از آن‌ها تضییع نشود. در ادامه، سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گزارشی از درآمد‌های این سازمان ارائه و ضمن تقدیر از دیوان محاسبات کشور برای تسهیل گری امور و کمک به دستگاه‌های اجرایی، افزود: دیوان محاسبات همواره یاری گر دستگاه‌های اجرایی بوده وکمک‌های خوب و به موقعی ارائه کرده است.
وی از اقدامات دیوان محاسبات کشور در خصوص برقراری انضباط مالی و شفافیت نیز تشکر کرد و خواستار ادامه ارائه راهکار‌های مناسب برای بهبود امور و راهبری بهتر سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها شد. در ادامه این دیدار، دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز با تاکید بر اینکه این نهاد نظارتی موضوع «انضباط مالی و شفافیت» را به جدیت دنبال می‌کند، راهکار‌های لازم برای تامین حقوق کشاورزان را بیان کرد و گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان به ویژه گندمکاران باید تسریع شود و دیوان محاسبات از هیچ نوع کمک و اقدامی برای پرداخت این مطالبات دریغ نخواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر تمرکز حساب دستگاه‌ها در حساب واحد خزانه، افزود: منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها باید مشخص بوده و طبق قانون عمل شود؛ البته دیوان محاسبات در این زمینه رصد و نظارت لازم را دارد و هر جایی که انحراف از معیار وجود داشته باشد، ورود خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *