لزوم رفع معضل تأمین سوخت نیروگاه حرارتی شازند در فصل سرما

10:33 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۲۵۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
لزوم رفع معضل تأمین سوخت نیروگاه حرارتی شازند در فصل سرما
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: متأسفانه در فصل سرما نیروگاه حرارتی شازند در تأمین سوخت دچار مشکل می‌شود و انتظار این است که مسئولان استان برای حل این معضل، یک انرژی واحد و هماهنگ بگذراند تا این نیروگاه به سوخت پاک تجهیز شود.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در حاشیه بازدید مسئولین ارشد قضایی استان مرکزی از نیروگاه حرارتی شازند، از این نیروگاه به عنوان یک مکان مهم و استراتژیک یاد کرد و گفت:سالانه حدود ۲ درصد برق کشور توسط نیروگاه حرارتی شازند تأمین می‌شود، اما با توجه به وضعیت خاص کشور به لحاظ تولید و توزیع برق، تولید و عدم تولید برق در این نیروگاه می‌تواند در روشنایی و خاموشی سراسری تأثیرگذار باشد.

وی افزود: امروز در این بازدید هر آنچه که مشاهده شد کار، تلاش، تجربه و کار آمدی بود که از همه مدیران و کارکنان این نیروگاه کمال تقدیر و تشکر را داریم و به آن‌ها خداقوت می‌گوییم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اهمیت چگونگی تهیه سوخت برای نیروگاه، تصریح کرد: مسئولین استان الحق و الانصاف تمام توان خود را برای تهیه سوخت پاک و جایگزین برای تخصیص به این نیروگاه صرف کرده‌اند و این مطالبه به حق مردم و مسئولین سال گذشته در سفر رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه به استان مطرح و پیگیری شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون نیروگاه از سوخت پاک استفاده می‌کند، اما با شروع فصل سرما و استفاده از سوخت پاک در مصارف خانگی، این نیروگاه متأسفانه در تأمین سوخت دچار مشکل می‌شود و انتظار این است که مسئولین استان برای حل این معضل، یک انرژی واحد و هماهنگ بگذراند تا این نیروگاه به سوخت پاک تجهیز شود و دیگر شاهد مسائل و مشکلات به وجود آمده به خاطر مصرف سوخت مایع نباشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تأکید کرد: هر چند محدودیت‌ها را می‌دانیم، اما دستگاه قضایی در راستای اجرای اصل مهم (۵۰) قانون اساسی مبنی بر اینکه سلامت افراد مقدم بر صنعت و تولید است، به جد پیگیر این موضوع خواهد شد تا حق استان مرکزی از دسترسی به انرژی پاک در کشور را به صورت عادلانه استیفاء کند و این نعمت برای مردم استان مهیا شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *