رشد ۱۹۱ درصدی صدور پروانه بافت فرسوده در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۲

8:53 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۲۳۵
رشد ۱۹۱ درصدی صدور پروانه بافت فرسوده در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۲
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: آمار صدور پروانه بافت فرسوده در ۵ماهه اول سال ۱۴۰۱ برابر با۴۲۷ پروانه بوده که این رقم در ۵ماهه‌ اول سال۱۴۰۲ به ۱۲۴۳ پروانه افزایش یافته و رشد ۱۹۱ درصدی را نشان می‌دهد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره آمار صدور پروانه بافت فرسوده در دوره ششم مدیریت شهری، اظهار کرد: آمار صدور پروانه بافت فرسوده در سال ۱۴۰۰، برابربا ۱۴۰۳ پروانه بود که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۲۳۷۳ پروانه افزایش یافت و تقریبا می‌توان گفت رشد ۶۶ درصدی را نشان می‌هد.

هدایت ادامه داد: آمار صدور پروانه بافت فرسوده در ۵ماهه اول سال ۱۴۰۱ برابر با۴۲۷، پروانه بوده که این رقم در ۵ماهه‌ اول سال۱۴۰۲ به ۱۲۴۳ پروانه افزایش یافته و رشد ۱۹۱درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد آمار نوسازی بافت فرسوده در مدیریت جدید شهری بیان کرد: پـس از رکـود شدیدی کـه از سـال ۱۳۹۸ شاهد آن بودیم، با اتخاذ تدابیر لازم از جمله اصلاح بند ۱۵ ضوابط طرح تفصیلی و همچنین دسـتور کار دفاتر توسـعه محلی، صـدور پروانه در بافـت فرسـوده سـیر صعودی بـه خود گرفت.

وی با پرداختن به عملکرد بانک‌ها در حوزه نوسازی بافت فرسوده گفت: بخشنامه‌ای به تازگی از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده که نشان از عدم پرداخت وام به بافت‌های فرسوده تهران دارد. بافت‌های فرسوده که اتفاقا مهمترین جبهه تأمین مسکن هستند، از ارزان‌ترین و بالاترین سقف وام ساخت با سود ۱۸ درصد که هم‌اکنون در شبکه بانکی پرداخت می‌شود، محروم شده و از لیست مشمولان موثرین وام ساخت خط خورده‌اند و تنها می‌توانند از وام‌های ۲۳ درصد بانکی بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از نپرداختن تسهیلات بافت فرسوده توسط بانک‌ها گلایه کرد و ادامه داد: از بانک‌ها تقاضا می‌کنیم به تعهدات خود در بحث پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده عمل کنند، زیرا متاسفانه مدتی است که این وعده محقق نشده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *