اعلام آمادگی ایران برای حمایت از ابتکارهای سازمان ملل درباره فلسطین

14:58 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۴۲
اعلام آمادگی ایران برای حمایت از ابتکارهای سازمان ملل درباره فلسطین
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه خواستار ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به فلسطین شد.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان با تور فینسلاند، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه در محل سفارت کشورمان در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبدالهیان در این دیدار با اشاره به گفت‌وگو‌های تلفنی چند روز پیش خود با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: آنچه گروه‌های مقاومت انجام دادند، نتیجه تندروی‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر افراطی رژیم صهیونیستی بود؛ اکنون نیز آمریکا به همه توصیه می‌کند که خویشت‌نداری کنند، اما خودش در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، تصریح کرد: اگر سازمان ملل می‌خواهد کاری کند، باید فورا برای توقف حملات رژیم اسرائیل به‌ویژه علیه شهروندان و غیرنظامیان اقدام کند، چرا که فردا دیر و زمان محدود است؛ به‌ویژه اینکه رژیم صهیونیستی اکنون به‌دنبال جابجایی شهروندان غزه است.

وی، تاکید کرد: موضوع مهم دیگر ارسال کمک‌های بشردوستانه است که باید فورا انجام شود و صلیب سرخ بین‌المللی در این زمینه فعال شود؛ همچنین سازمان ملل و صلیب سرخ برای انتقال مجروحین غیرنظامی مسیری را باز کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین، گفت: اخباری وجود دارد که رژیم صهیونیستی از بمب‌های ممنوعه علیه شهروندان استفاده می‌کند، ضروری است سازمان ملل در این زمینه بررسی کرده و گروه تحقیق تشکیل دهد.

امیرعبداللهیان گفت: آماده‌ایم از ابتکارات سیاسی دبیرکل سازمان ملل حمایت کنیم.

تور فینیسلاند، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور خاورمیانه نیز با اظهار نگرانی از تحولات جاری در غزه، به تلاش‌های جاری و دیدار‌های اخیر خود با مقامات لبنان و مصر و برخی دیگر از طرف‌ها به‌منظور کمک به توقف جنگ و کاهش تلفات وارده به‌ویژه بر غیرنظامیان اشاره و نسبت به احتمال سرریز شدن جنگ و تشدید بحران در منطقه اظهار نگرانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش تلفات غیرنظامیان بسیار نگران‌کننده است، اظهار کرد: لازم است برای توقف جنگ و یا محدود کردن آن به‌منظور ارسال فوری کمک‌های انسانی تلاش شود.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با تشکر از دیدگاه‌های مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان و مدنظر قرار دادن این نکات، بر اهمیت و تمایل خود برای تداوم مشورت‌ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *