شبکه ۲۰۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی منهدم شد

12:19 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۱۵
شبکه ۲۰۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی منهدم شد
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و انهدام شبکه دویست نفره اجاره کارت های بانکی برای کلاهبرداری‌های اینترنتی و سایت‌های شرط‌بندی خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: در پی رصد و پایش روزانه فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد افرادی در قالب چند تیم چند نفره اقدام به اجاره کارت‌های بانکی شهروندان در پوشش کاریابی و استخدام شرکت‌های اینترنتی می‌کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان پلیس فتا پایتخت اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با ردگیری‌های دقیق سایبری یک شبکه بزرگ ۲۰۰ نفره که در خصوص اجاره کارت‌های بانکی تحت پوشش شرکت‌های کاریابی در سراسر کشور فعالیت داشته را شناسایی کردند.

وی افزود: کارشناسان این پلیس با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات گسترده و بهره گیری از روش‌های فنی و علمی موفق به شناسایی تمامی اعضای این تیم در فضای حقیقی و مجازی شدند و با محرز شدن هویت آن‌ها برای پلیس، پس از تشریفات قضایی مجرمین در چند عملیات پلیسی همزمان در نقاط مختلفی از استان تهران و چند استان همجوار دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شدند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه این شبکه یکی از بزرگترین شبکه‌های اجاره‌ی کارت بانکی در سراسر کشور بوده اذعان داشت: متهمین پس از انتقال به پلیس فتا به جرم خود معترف شده و کارت‌های بانکی افراد را با تبلیغات دروغین و وعده استخدام اینترنتی و حقوق بالا اجاره و در کلاهبرداری‌های اینترنتی و سایت‌های شرط بندی از آن‌ها استفاده می‌کردیم.

این مقام سایبری خاطرنشان کرد: شهروندان توجه داشته باشند مطابق قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت‌بانکی شهروندان انجام می‌گردد ابتدا بر عهده دارنده صاحب حساب است و هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی قابل قبول نیست.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت و شماره حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و فریب تبلیغات اغوا کننده و میلیونر شدن یک شبه توسط سودجویان را نخورند، همچنین از شهروندان عزیز خواهشمند است هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *