افتتاحیه‌های خط ۶ مترو در ماه‌های آینده ادامه دارد

12:12 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۱۳
افتتاحیه‌های خط ۶ مترو در ماه‌های آینده ادامه دارد
مجری خط ۶ مترو تهران با اشاره به افتتاح ۳ ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی وردی (کوهسار)، گفت: ورودی‌های دوم ایستگاه‌های شهر زیبا و شهران نیز امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) عباس فتحعلی پور مجری خط ۶ مترو تهران اظهار کرد: اولویت برنامه‌های اجرایی مدیریت شهری برای سال جاری، تکمیل ایستگاه‌های باقی‌مانده خطوط ۶ و ۷ است. در خط ۶ برخی ایستگاه‌های قطعات میانی و شمالی باید تکمیل شوند که اخیراً ۳ ایستگاه از بخش شمالی به بهره‌برداری رسید. برای ماه‌های پیش رو، سعی داریم ایستگاه‌های آیت ا... کاشانی و شهدای کن را نیز به مرحله افتتاح برسانیم تا قطعه شمالی خط ۶، ایستگاه باقی‌مانده‌ای نداشته باشد. به موازات تکمیل ایستگاهها، ساخت و بهره برداری از ورودی‌های دوم را در دستور کار قرار داده ایم و در این زمینه ورودی دوم ایستگاه‌های شهر زیبا و شهران را امسال افتتاح خواهیم کرد.

مجری خط ۶ مترو در ادامه به روند بهره برداری از ایستگاه‌های قطعه میانی این خط اشاره کرد و افزود: ۵ ایستگاه قطعه میانی نیز در نوبت تکمیل و افتتاح قرار دارند که در فاز نخست ایستگاه‌های میدان خراسان، بهار شیراز و استاد نجات اللهی قرار داشته و دو ایستگاه سرباز و شهدای هفدهم شهریور هم در نوبت بعدی وارد مدار بهره‌برداری شبکه خطوط مترو تهران می‌شوند.

فتحعلی‌پور در پایان گفت: پروژه توسعه جنوبی خط ۶ نیز مرحله حفاری تونل و احداث ایستگاه‌های چهارگانه خود را پیش‌رو دارد که امیدواریم سال آینده با اتمام عملیات حفاری، فرآیند افتتاح برخی ایستگاه‌های این قطعه نیز به سرانجام برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *