بهسازی پیاده‌رو تجریش به طول ۶ هزار متر مربع آغاز شد

10:28 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۸۱
بهسازی پیاده‌رو تجریش به طول ۶ هزار متر مربع آغاز شد
شهردار منطقه یک گفت: مرمت و بهسازی پیاده‌رو تجریش، به طول بیش از ۶ هزار متر مربع در ضلع جنوب خیابان شهرداری برای تردد ایمن عابران آغاز شده است.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید مهدی صباغ اظهار کرد: با توجه به وجود بازار تاریخی تجریش و امامزاده صالح (ع) در حد فاصل میدان تجریش تا قدس، خیابان شهرداری بعنوان یکی از محور‌های مهم تاریخی و گردشگری و پر تردد شمال تهران در منطقه یک به شمار می‌آید، اما پیاده رو‌های این محور به لحاظ گذشت مدت زیادی از اجرای آخرین کف پوش و مرمت‌های انجام شده با مصالح گوناگون از وضعیت ظاهری و کیفی مناسبی برخودار نبوده است.

وی گفت: پس از انجام مطالعات کلان طی سال‌های گذشته و اخذ نظر تولیت امامزاده صالح (ع)، معتمدین و کسبه محله تجریش و در راستای تحقق طرح میدانگاه امامزاده صالح (ع)، پس از احداث پلازای تجریش، مرحله اول پروژه ارتقاء کیفی پیاده رو ضلع جنوب خیابان شهرداری توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران آغاز شد.

وی افزود: اولین مرحله طرح با بهسازی پیاده راه محور گوگل (منتهی به امامزاده صالح (ع) و پلازای تجریش) در ضلع جنوب میدان تجریش به انجام رسیده است. ادامه طرح در پیاده‌رو ضلع جنوبی با جمع آوری تایل و کف پوش‌های سنگی مستهلک و اجرای زیرسازی و کفپوش با دیتل‌های جدید و در نظر گرفتن اولویت مهم "حفظ هویت محله قدیمی" و با حذف زوائد و معارضین و رفع آشفتگی‌های بصری، نصب المان‌های شهری مناسب و یکسان سازی سطوح بمنظور استفاده کلیه افراد از پیاده رو ادامه خواهد یافت.

صباغ تصریح کرد: در این پروژه اتصال کریدور سبز خیابان ولیعصر (عج) به کریدور سبز خیابان شریعتی با هدایت آب جاری قنات خیابان ولیعصر (ع) به خیابان شهرداری و درختکاری حاشیه خیابان پیش بینی شده و اجرا می‌شود و به زودی پیاده رو سازی ضلع شمال خیابان شهرداری نیز به متراژ ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه یک در پایان خاطرنشان کرد: زیرسازی مناسب، بتن ریزی و نصب کفپوش‌های سنگی جدید از جمله اقداماتی است که با هدف افزایش طول عمرپیاده رو در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *