نظام‌نامه مدیریت یکپارچه سامانه سلامت، ایمنی و محیط زیست به شورای شهر ارائه شد

8:55 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۶۱
نظام‌نامه مدیریت یکپارچه سامانه سلامت، ایمنی و محیط زیست به شورای شهر ارائه شد
نظام‌نامه مدیریت یکپارچه سامانه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شهرداری تهران با امضای شهردار به منظور انجام مراحل نهایی تصویب، تقدیم شورای شهر شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اعلام اینکه موضوع نظام‌نامه HSE مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۹۲ است، اظهار کرد: بر اساس این مصوبه نزدیک به ۱۰ سال پیش به شهرداری تهران تکلیف شده بود نظام‌نامه سلامت، ایمنی و محیط زیست را ارائه کند.

وی گفت: در دوره‌های پیشین شهرداری این کار بر زمین مانده بود و با توجه به این که در این دوره مدیریت شهری، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران موضوع HSE را در دستور کار قرار داد، شورا و شهرداری توجه جدی به این موضوع داشت، در نتیجه فعالیت دبیرخانه آن از شهر سالم به سازمان جا به جا شد.

نصیری افزود: در این مدت در حال انجام کارشناسی‌های مختلف درون سازمان و نیز با نهاد‌های بیرون از شهرداری بودیم. در نهایت این نظام نامه طی روز‌های گذشته با امضای شهردار تهران تقدیم شورای اسلامی شهر تهران شد و امیدواریم که در اسرع وقت نیز مراحل رسیدگی کارشناسی به آن در شورا انجام شود و تقدیم صحن شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد: با تصویب این نظام‌نامه موضوع HSE یعنی سلامت، ایمنی و محیط زیست به ویژه ناایمنی‌ها، عدم انطباق‌ها و موازین ایمنی که شهروندان با آن مواجه‌اند و رسیدگی به این موضوعات و ساماندهی آن‌ها نظم و نظام بهتری پیدا می‌کند و امیدوارم با حرکت به سمت اجرای کامل نظام مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست موفق شویم نمودار حوادثی که جان شهروندان و کارکنان شهرداری را در معرض تهدید قرار می‌دهد، کاهش دهیم و ضمن افت حوادث، روند فزاینده‌ای را در راستای ایمنی شهر شاهد باشیم.

بنابراین گزارش، لایحه نظام‌نامه مدیریت یکپارچه سامانه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) شهرداری تهران در قالب ۱۰ ماده و ۳ تبصره به استناد بند (ج) ماده واحده مصوبه "الزام شهرداری تهران به استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست" به منظور تعیین نقش‌ها، مسئولیت‌ها و ترسیم فرایند‌های ارتباطی ارکان و ذینفعان حوزه‌های سلامت، ایمنی و محیط زیست، شهرداری تهران و در پاسخ به چالش‌های مرتبط با استقرار نظام مدیریت سلامت، ایمنی ومحیط زیست شامل حصول اطمینان از انطباق کلیه فعالیت‌های مناطق ۲۲گانه، سازمانها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته با الزامات مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست و ضرورت ساماندهی، ایجاد یکپارچگی و اثربخش نمودن اقدامات مرتبط با حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست و ارتقاء ایمنی شهروندان، کارکنان و پیمانکاران و بهره‌برداران تهیه شده است.

گفتنی است؛ ایجاد هماهنگی، یکپارچگی و جلوگیری از موازی‌کاری در اقدامات مرتبط با حوزه سلامت، ایمنی و محیط‌زیست و بهبود وضعیت مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست در شهرداری تهران، تشریح ارکان و ساختار نظام مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و محیطزیست به منظور اجرای مطلوب فرایند‌های مرتبط و شناسایی و جلب مشارکت مؤثرین و ذیربطان شهرداری تهران برای تصمیم‌گیری، فعالیت‌های مرتبط با نظام مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و محیط زیست اهداف کلی این نظام نامه به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *