رئیس کل دادگستری استان سمنان: نباید در احقاق حقوق قانونی مردم کوتاهی و تعلل کرد

12:51 - 21 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۹۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری استان سمنان: نباید در احقاق حقوق قانونی مردم کوتاهی و تعلل کرد
رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: نباید در احقاق حقوق قانونی مردم کوتاهی و تعلل کرد و خروجی انجام وظایف باید به گونه‌ای باشد که در زمان مقرر نتیجه اثر بخش آن باعث دلگرمی مردم و افزایش سطح رضایت عمومی شود.

خبرگزاری میزان - رئیس کل دادگستری استان سمنان در ادامه سفر به غرب استان با بازدید از حوزه قضایی آرادان در جمع کارکنان قضایی و اداری آن مرجع قضایی حاضر شد.

محمدجعفر عبدالهی در این نشست با اشاره به حساسیت‌های اشتغال در دستگاه قضایی گفت: سختی کار در دستگاه قضایی بر شخصی پوشیده نیست و اقتدار و عزت این دستگاه در مبارزه کامل و جامع با فساد، مفسد و آسیب‌های اجتماعی جامعه ظهور و بروز می‌کند.

وی اضافه کرد: عدم انجام امور در موقع مناسب علاوه بر اینکه بازدارندگی مجازات را کاهش می‌دهد در نتیجه تاخیر به عمل آمده موجبات پاسخگویی مجری را در مراجع قانونی فراهم می‌آورد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به اینکه  نباید در احقاق حقوق قانونی مردم کوتاهی و تعلل کرد افزود: خروجی انجام وظایف باید به گونه‌ای باشد که در زمان مقرر نتیجه اثر بخش آن باعث دلگرمی مردم و افزایش سطح رضایت عمومی شود.

عبدالهی ادامه داد: مسئولان قضایی استان باید در راستای حفاظت و صیانت از حقوق عامه با حضور در بین مردم، پای درد دل‌های آنان نشسته و درصدد رفع قانونی حوائج برآیند.

وی گفت: دستگاه قضایی مرجع رسیدگی به نیازمندی‌های شهروندان است و مسئولان قضایی در راستای تکالیف قانونی باید به نحوه شایسته کمبود‌ها و کاستی‌های هر منطقه را احصاء و از مدیران مربوطه رفع حوائج مردم را مطالبه کنند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با تشریح کارنامه عملکرد شش ماهه آن مرجع قضایی افزود: حاصل تلاش در این بازه زمانی در برخی مولفه‌ها نیاز به بهبود دارد شامل تجدید اوقات نا متعارف، تاخیر در رسیدگی، عدم اختصاص زمان مناسب برای استماع مطالب مراجعین، گلایه مندی مردم از نوع برخورد با آنان، صدور آراء قضایی قبل از روز‌های منتهی به پایان ماه و تعجیل در انجام امور توأم با دقت مورد تذکر بود.

عبدالهی در خاتمه یاد آور شد: از مصادیق تکریم مراجعین، امید آفرینی در بدنه جامعه همراه با اجرای عدالت و انجام صحیح وظایف قانونی بشمار می‌آید و برای تحقق آن نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *