رئیس‌جمهور: باید برای رفع برخی عقب‌ماندگی‌ها از گذشته همت و تلاش مضاعف داشته باشیم

9:16 - 20 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۸۷۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس‌جمهور: باید برای رفع برخی عقب‌ماندگی‌ها از گذشته همت و تلاش مضاعف داشته باشیم
رئیس‌جمهور در هفتمین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی و به منظور انجام سفری دو روزه وارد استان فارس شد.

خبرگزاری میزان - دکتر ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در قالب دور دوم سفر‌های استانی دولت مردمی و با استقبال امام جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار فارس از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز وارد این استان شد.

رئیس‌جمهور در این سفر علاوه بر پیگیری مصوبات دور اول سفر به استان و دیدار‌های مردمی، دانشجویی، فرهنگی و اقتصادی، از چندین طرح بزرگ استانی از جمله آزادراه شیراز-اصفهان، خط دوم آب‌رسانی به شیراز و بیمارستان شهرستان رستم بهره‌برداری خواهد کرد.

زیارت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیه‌السلام، شرکت در همایش ملی بزرگداشت حافظ شیرازی و نشست برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر خواهد بود و دکتر رئیسی در پایان در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح نتایج و دستاورد‌های سفر خواهد پرداخت.

دکتر رئیسی ۲۱ مهر ۱۴۰۰ در قالب دور اول سفر‌های استانی راهی استان فارس شده بود که در این سفر ۱۴۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسیده بود.

فارس استان علم، ادب، فرهنگ و هنر است

آیت‌الله رئیسی صبح امروز پنجشنبه در بدو ورود به استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اهداف و برنامه‌های سفر دو روزه خود به این استان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این سفر در ایام سرور و شادمانی ملت ایران و امت اسلامی گفت: در دور اول سفر به فارس به‌خاطر شرایط کرونایی کشور نتوانستم دیدارهای مردمی داشته باشم، اما در این سفر وضعیت متفاوت شده و می‌توانیم به شهرستان‌های استان سفر و علاوه بر دیدار با مردم از پروژه‌ها و طرح‌های مصوب دور اول نیز بازدید کرده و از میزان پیشرفت‌ها آنها مطلع شویم.

رئیس جمهور با بیان اینکه طبق اطلاع دریافتی برخی طرح‌های مصوب دور اول سفر به فارس، پیشرفت‌های اجرایی خوبی داشته و به سرانجام رسیدند و برخی نیز با جدید دنبال می‌شوند، افزود: در این سفر حتما از وضعیت اجرای این طرح‌ها سرکشی خواهیم کرد.

دکتر رئیسی فارس را استان علم، فرهنگ، ادب و هنر دانست و اظهار داشت: فارس به تعبیری دارالعلم و از سوی دیگر قطب سلامت، مرکز ادب و هنر، قطب کشاورزی و معدنی است و حقیقتا ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌توان با اتکا به این داشته‌ها کارهای بسیاری انجام داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دو سال گذشته همه تلاش دولت مردمی این بوده که مردم استان فارس در رفاه زندگی کرده و مشکلات آنها برطرف شود، تصریح کرد: باید تلاش کنیم برخی از مشکلاتی که به دلیل بعضی عقب‌ماندگی‌ها از گذشته وجود داشته با همت مضاعف برطرف شود.

دکتر رئیسی در ابتدای سخنان خود با اشاره به پیروزی‌های اخیر مردم فلسطین که با تلاش مجاهدانه برای دفاع از این سرزمین و مردم آن و ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی به دست آمده خاطرنشان کرد: باید به‌خاطر ظلم و ستمی که امروز به‌خاطر ناتوانی این رژیم نسبت به مردم غزه روا می‌شود، اظهار تاسف کرد، اما قطعا می‌دانیم این صبر و استقامت مردم فلسطین به پیروزی نهایی آنها منجر خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *