دریافت ۹۳۴ عنوان شکایت از طریق سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی در سیستان و بلوچستان 

15:58 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۸۳۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دریافت ۹۳۴ عنوان شکایت از طریق سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی در سیستان و بلوچستان 
بازرس کل استان سیستان و بلوچستان گفت: تعداد کل شکایات واصل شده به سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی در شش ماهه ابتدای امسال در استان سیستان و بلوچستان ۹۳۴ فقره بوده است که از این تعداد ۵۷۵ مورد رسیدگی شده است.

خبرگزاری میزان- شهریاری‌نژاد با اشاره به گزارش‌های هشداری سازمان بازرسی در راستای پیشگیری از فساد گفت: سال گذشته ۸۶ فقره گزارش هشداری صادر و در شش ماهه امسال نیز ۲۹ فقره گزارش هشداری توسط بازرسی کل استان به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، همچنین ۱۳۸ مورد پیشنهاد در راستای اصلاح موارد ایرادی و بهبود عملکرد دستگاه‌ها ارائه شده است.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تصرفات غیرمجاز اراضی ملی و منابع طبیعی نیز گفت:۱۷ هزار و ۷ متر از اراضی شهری و ۱۲ هزار و ۹۹۴ هکتار از اراضی ملی، زراعی، مرتع و جنگل که بعضی از سودجویان به تصرف خود درآورده بودند و یا در آستانه تصرف بود از سوی این سازمان پیگیری و رفع تصرف شده است.

وی گفت: سازمان بازرسی علاوه بر سامانه ستاد خبری تحت عنوان «سامانه ۱۳۶» سامانه گزارشگران فساد را نیز راه‌اندازی کرده تا دسترسی و ارتباط مردم جهت اعلام گزارش و شکایات بهتر و دغدغه آنان کمتر شود همچنین ارائه گزارش به صورت تلفنی و حضوری نیز از دیگر راه‌های ارتباط مردم با بازرسی کل استان است.

شهریاری‌نژاد با اشاره به سامانه مبارزه با فساد سازمان بازرسی گفت: تعداد کل شکایات واصل‌شده به سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی در شش ماهه ابتدای امسال در استان سیستان و بلوچستان ۹۳۴ فقره بوده است که از این تعداد ۵۷۵ مورد رسیدگی شده است.

بازرس کل استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این سازمان در راستای وظایف نظارتی خود، در صورتی که هر دستگاهی در انجام وظایف محوله خود کم‌کاری کند به‌عنوان ترک فعل با آن سازمان بر خورد می‌شود همچنین با افرادی که حقوق بیت‌المال را تضییع کنند نیز بدون اغماض برخورد و هیچ خط قرمزی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *