تاکید وزیر بهداشت بر گسترش همکاری‌ها در حوزه سلامت بین ایران و لبنان

14:52 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۸۰۶
تاکید وزیر بهداشت بر گسترش همکاری‌ها در حوزه سلامت بین ایران و لبنان
عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان ضمن تاکید بر افزایش همکاری‌ها در حوزه سلامت بین ایران و لبنان، گفت: دانشگاه‌های ایران علاقه مندند با توافق طرف لبنانی، شعبه‌ای را در لبنان تاسیس کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، عین اللهی در دیدار فراس الابیض، وزیر بهداشت لبنان اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری بین ایران و لبنان در حوزه سلامت وجود دارد که هر چه سریع‌تر باید فعال شود.

وی یادآور شد: یادداشت تفاهم قبلا بین دو کشور امضا شده است و ما نیز یک برنامه اجرایی پنج ساله را نیز ارائه کرده ایم که بتوانیم اجرایی کنیم.

در ادامه، الابیض، وزیر بهداشت لبنان نیز با اشاره به تعداد زیادی از پزشکان فارغ التحصیل از ایران و مشغول به کار بودن در بخش‌های مختلف سلامت لبنان، تصریح کرد: این پزشکان بسیار کار آمد هستند و ما علاقه‌مند به همکاری با ایران در تمام حوزه‌های سلامت هستیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ۳۰ داروی ایرانی در لبنان ثبت شده است، ما آمادگی خود را برای ثبت دارو‌های ایرانی که دارای کیفیت بالا و ارزانتری از سایر کشور‌ها هستند اعلام می‌داریم و تلاش می‌کنیم دارو‌های ایرانی را به شیوه سریع ثبت کنیم. دارو‌های با فناوری بالا، دارو‌های بیماری سرطان و بیماری‌های خونی بسیار مورد نیاز لبنان است.

عین اللهی ادامه داد: با همت دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران موفق به تاسیس دانشگاه سبطین در عراق شده است، دانشگاه‌های ایران می‌توانند در صورت توافق با طرف لبنانی، شعبه‌ای را در لبنان تاسیس کنند.

وی ضمن اشاره به الگوی موفق گروه پنج، خواستار تشکیل گروه مقاومت با محوریت سلامت بین کشور‌های ایران، لبنان، عراق و سوریه شد

وزیر بهداشت کشورمان گفت: برای پیشرفت سریع همکاری‌ها بین وزارت بهداشت ایران و لبنان، باید کارگروهی تشکیل شود.

عین اللهی، نیکنام، دستیار وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل را به عنوان نماینده خود معرفی کرد؛ وزیر بهداشت لبنان نیز ضمن تاکید بر لزوم شکل گیری این کارگروه، مهندی سنان را به عنوان نماینده خود معرفی کرد.

در پایان عین اللهی همتای لبنانی خود را برای بازدید از توانمندی‌های حوزه سلامت به ایران دعوت کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *