حل مشکل وراث دارندگان سهام عدالت در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

13:49 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۷۸۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۵ دیدگاه
حل مشکل وراث دارندگان سهام عدالت در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از رونمایی ۲ سامانه تنظیم (نوبت‌دهی ضابطه‌مند) و سامانه تسهیم (تسهیم سهام عدالت متوفیان بین وراث) در هفته‌های آینده خبر داد.

خبرگزاری میزان - همایش فصلی نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با حضور محمدکاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، اعضای هیئت مدیره کانون و جمعی از نمایندگان استانی برگزار شد.

حسن روحانی‌نیا مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این همایش از رونمایی ۲ سامانه تنظیم (نوبت‌دهی ضابطه‌مند) و سامانه تسهیم (تسهیم سهام عدالت متوفیان بین وراث) در هفته‌های آینده خبر داد.

روحانی نیا درباره سامانه تنظیم (نوبت‌دهی ضابطه‌مند) گفت: این سامانه، شکل مدرن و پیشرفته نوبت‌دهی است که اجرای دقیق آن، صف در دفاتر را به حداقل خواهد رساند، انتظار حضوری را حذف خواهد کرد و با هدایت مراجعان به دفاتر خلوت‌تر و عدالت در ارائه خدمات را ارتقا خواهد بخشید.

وی اظهار کرد: در این فرایند، دستگاه نوبت‌دهی حذف و مراجعان به سه روش ارسال پیامک کد اختصاصی هر دفتر به سر شماره ۲۰۰۰۱۴۷۰ یا اسکن QR کد دفتر و یا ورود به سامانه nobatkdke.ir و انتخاب دفتر موردنظر می‌توانند نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تصریح کرد: با اجرای کامل سامانه نوبت‌دهی ضابطه‌مند در دفاتر، مردم می‌توانند قبل از مراجعه به دفتر، نوبت دریافت کنند همچنین می‌توانند شلوغی یا خلوتی دفاتر را قبل از مراجعه، ملاحظه کرده و دفتر دلخواه را انتخاب کنند. درواقع مهم‌ترین ارزش سامانه‌ی «تنظیم» اطلاع از خلوتی یا احیاناً شلوغی دفتر، قبل از مراجعه به دفتر و از روی سامانه است.

وی ادامه داد: با بهره‌مندی از خدمات این سامانه، محیط دفتر خلوت‌تر خواهد شد و مردم نوبت می‌گیرند و حتی اگر خارج از دفتر باشند نزدیک شدن نوبتشان به ایشان پیامک می‌شود همچنین هزینه‌ی گزاف خرید دستگاه نوبت‌دهی و پشتیبانی سالانه آن حذف می‌شود و امکان توسعه از طریق اتصال به سامانه‌های مسیریاب نیز فراهم می‌شود.

روحانی نیا خاطرنشان کرد: هیچ هزینه جدیدی به دفتر تحمیل نمی‌شود و نظارت کانون بر ترافیک دفاتر را تقویت می‌کند همچنین توزیع عادلانه مراجعان به دفاتر اتفاق می‌افتد و از سوی دیگر مصرف کاغذ برای نوبت‌دهی نیز حذف می‌شود.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: اکنون اغلب دفاتر استان تهران به سامانه نظم متصل شده و امید است تا پایان فصل پاییز، دفاتر سراسر کشور به این سامانه متصل شوند. رونمایی رسمی از این سامانه به‌زودی انجام خواهد شد.

سامانه تسهیم (تسهیم سهام عدالت متوفیان بین وراث)

روحانی نیا درباره فعالیت سامانه تسهیم (تسهیم سهام عدالت متوفیان بین وراث) گفت: این سامانه که باهدف اجرای یکی از عناوین تعرفه سال ۱۴۰۲ دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای رفع مشکل وراث حدود سه و نیم میلیون ایرانیِ صاحب سهامِ عدالت فوت‌شده، ایجادشده است، حاصل تلاش مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای توسعه صلاحیت دفاتر و رفع مشکل میلیون‌ها هموطن ایرانی است.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تصریح کرد: اغلب نیازمندی‌های راه‌اندازی این سامانه، تأمین و ارائه این خدمت در دفاتر به‌زودی آغاز خواهد شد.

گفتنی است، خانواده بزرگ کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با شعار «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، از مردم برای مردم» در حدود بیش از ۱۲۰۰ دفتر با نیروهای متعهد و متخصص در سراسر کشور، در تحقق «قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی» در همکاری با مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضایی، همواره مشغولِ خدمت‌رسانی به عموم مردم شریف ایران اسلامی است.

انتهای پیام/


برچسب ها: سهام عدالت

کریمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
0
0
محاسبه دستی با محاسبه گوشی فرق داره تعیین تکلیف کنید دستی انجام بدیم یا آنلاین.
ملوک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۹
0
0
من رفتم گفتند برات پیام میاد ولی هنوز نیامدهکی میاد
عباس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
0
0
سلام.برای‌.دریافت.سودسهام عدالت متوفیان.توسط‌.وراث.دردفترخدمات‌.قضایی.کافی.است؟
غلامرضا کبوتری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۳
0
0
سلام من تمام مراحل سهام عدالت متوفی را در دفتر قضایی قوچان انجام دادم برج ده۱۰سال گذشته درسته چون هیچ سودی تاکنون واریز نشده
غلامرضا کبوتری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
0
0
سلام من تمام کارهای پرونده سهام عدالت متوفی پسرم را در تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۹انجام دادم وگفتند تموم جای دیگه نمیخاد بری ولی تاکنون‌ هیچ سودی وا یز نشده یا باید بعد دفتر قصای لازم جای دیگه بریم
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *