مشکلی در تامین شیرخشک نداریم

10:29 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۴۳
مشکلی در تامین شیرخشک نداریم
مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین شیرخشک وجود ندارد و باتوجه به تامین این فرآورده از مسیر تولید داخل و واردات، به زودی نیاز بازار مرتفع خواهد شد

خبرگزاری میزان- به گزارش ایفدانا، منوچهر دادگرنژاد در خصوص تامین شیرخشک رگولار اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی از لحاظ تامین شیرخشک وجود ندارد و باتوجه به تامین این فرآورده از مسیر تولید داخل و واردات، به زودی نیاز بازار مرتفع خواهد شد.

مدیرکل امور فراورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: تولیدات کارخانجات داخلی روزانه در کشور توزیع می‌شود و محموله‌های شیر خشک وارداتی به صورت فوریتی حمل و ظرف هفته‌های آتی وارد کشور خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دلایل اصلی کمبود مقطعی برخی شیرخشک‌های معمولی مشکلات تخصیص ارز در مقطعی از زمان بود، عنوان کرد: تولیدکنندگان شیرخشک با تمام ظرفیت در حال تامین بازار هستند و تولیدات آن‌ها روزانه در کشور توزیع می‌شود.

 الگوی توزیع شیرخشک بر اساس نرخ موالید هر استان

دادگرنژاد خاطرنشان کرد: برنامه توزیع شیرخشک مورد نیاز هر استان بر اساس الگوی مصرف سال ۱۴۰۱، میزان موالید سال جاری و نیاز تعیین و به صورت ماهانه بازنگری می‌شود.

وی افزود: هدف اصلی ما تامین شیرخشک مورد نیاز کشور، روان شدن فرآیند توزیع و البته مقابله با قاچاق این فرآورده مهم غذایی است.

دادگرنژاد در پایان از تمامی دست اندرکاران زنجیره تامین فرآورده‌ها که بصورت شبانه روزی همگام با این سازمان در جهت رفع نیاز مصرف کنندگان همکاری کرده اند، تقدیر کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *