کنسولگری چین در سانفرانسیسکو مورد حمله قرار گرفت

10:41 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۴۲
کنسولگری چین در سانفرانسیسکو مورد حمله قرار گرفت
خودرویی در شهر سانفرانسیسکو با برخورد به دیوار کنسولگری چین وارد لابی دفتر صدور ویزا این ساختمان شده و راننده آن با شلیک پلیس کشته شد.

خبرگزاری میزان - پلیس شهر سانفرانسیسکو اعلام کرد که افسران پلیس راننده خودرویی را، که با دیوار کنسولگری چین در این شهر برخورد و وارد لابی دفتر صدور ویزا این ساختمان شده بود، به ضرب گلوله کشتند. 

پلیس اعلام کرد هویت راننده و علت تصادف هنوز مشخص نیست. هیچ اشاره‌ای به زخمی شدن فرد دیگری در این حادثه نشده است. 

«کاترین وینترز»، سخنگوی اداره پلیس سانفرانسیسکو در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: نمی‌دانم در زمان برخورد چند نفر داخل دفتر ویزا حضور داشتند.

وینترز گفت: زمانی که افسران به محل رسیدند، متوجه شدند که خودرو داخل لابی کنسولگری چین قرار دارد. افسران وارد شده و سعی کردند با راننده خودرو ارتباط برقرار کنند. در ادامه یک تیراندازی رخ داد. 

بعدا اعلام شد که مظنون در بیمارستان جان باخته است. تحقیقات در این رابطه همچنان ادامه دارد.

سخنگوی اداره پلیس سانفرانسیسکو گفت که پلیس در حال هماهنگی با بازرسان وزارت خارجه آمریکا است و اضافه کرد: اطلاعات بسیار کمی وجود دارد که بتوانیم ارائه کنیم.

یک مقام دیپلماتیک چین در سانفرانسیسکو بیانیه‌ای صادر کرد وی گفت: یک فرد ناشناس با خودرو به طور خشونت‌آمیزی وارد سالن اسناد کنسولگری شد که امنیت کارکنان و افراد حاضر در محل را به خطر انداخت. به امکانات و اموال کنسولگری آسیب جدی وارد شده است.

کنسولگری چین در ادامه گفت که به شدت این حمله را محکوم کرده و این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که این حادثه را پیگیری کند.

کنسولگری همچنین گفت که سالن گواهی کنسولی خود را از امروز به طور موقت تعطیل می‌کند. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *