مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک افتتاح شد

15:54 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۴۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک افتتاح شد
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آیین افتتاح مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک گفت: این مجتمع به صورت تخصصی به موضوعات کیفری می‌پردازد و تسریع در رسیدگی و کاهش زمان رسیدگی را در پی خواهد داشت.

خبرگزاری میزان - آیین افتتاح مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک با حضور رئیس کل دادگستری استان مرکزی، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اراک، چند تن از معاونان رئیس کل دادگستری، قضات و کارکنان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آیین افتتاح مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک اظهار کرد: تخصصی شدن در امر رسیدگی و تمرکز زدایی از تجمع تمامی محاکم حقوقی و کیفری در یک مجتمع، از تصمیمات خوب و مطلوبی بود که پس از برگزاری جلسات کارشناسی و اخذ نظرات مختلف گرفته شد، لذا با افتتاح مجتمع دادگاه‌های کیفری ۲ اراک شاهد استقرار مجتمعی هستیم که در آن به صورت تخصصی به موضوعات کیفری پرداخته می‌شود و تسریع در رسیدگی و کاهش زمان رسیدگی را در پی خواهد داشت.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: تجمیع محاکم در یک ساختمان موجب بروز مشکلاتی همچون تراکم جمعیتی، ایجاد بار ترافیکی در اطراف مجتمع و در نهایت باعث عدم امکان رعایت تکریم ارباب رجوع و نارضایتی می‌شد که با فعال کردن مجتمع فوق الذکر در حقیقت امکان دسترسی بهتر و آسان‌تر شهروندان به شعبات کیفری در مرکز شهر فراهم شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی یادآور شد: بنا به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در کنار رسیدگی‌های بدون اطاله و سریع، همواره رعایت حقوق متهمان مورد تاکید و توجه است و در مجتمع تخصصی کیفری، حتی حقوق متهمان کاملا رعایت خواهد شد، چرا که این مهم می‌تواند به ارتقاء رضایت مندی از عملکرد دستگاه قضایی کمک کند و موجب افزایش سرمایه اجتماعی  شود.

وی افزود: تخصصی شدن محاکم حقوقی و خانواده نیز فرصت بسیار ارزشمندی است تا مراجعین به مجموعه محاکم حقوقی، فارغ از رسیدگی‌های جزایی و دیدن مجرمین و دادرسی‌های خاص آن‌ها باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: در راستای تخصصی و تفکیک شدن دعاوی و خواسته‌ها و نیز تفکیک جرایم خاص از غیر مهم، با دستور رئیس قوه قضاییه و موافقت وی با تشکیل مجتمع اقتصادی در مرکز استان مرکزی که یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، مقرر شد پس از فراهم شدن زیر ساخت ها، این مجتمع تخصصی نیز در مرکز استان راه اندازی شود.

گفتنی است در این مجتمع که در جنب اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی واقع در تقاطع قائم مقام شهرستان اراک واقع شده است، شعب ۱۰۱، ۱۰۲، ۱۰۶، ۱۰۷، ۱۰۸، ۱۰۹، ۱۱۰ کیفری ۲ اراک مستقر شده و آماده خدمت رسانی به شهروندان است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *