رئیس کمیسیون عمران شورای شهر: به دنبال توسعه حمل و نقل در غرب تهران هستیم

14:05 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۳۰
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر: به دنبال توسعه حمل و نقل در غرب تهران هستیم
تشکری هاشمی از برگزاری جلسات هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه ترافیک برای اجرای طرح‌هایی همچون تونل متوسلیان و ایجاد تراموا در پایتخت خبر داد و گفت: غرب تهران از لحاظ حمل و نقل عمومی فقیر است و امیدواریم با اجرای خط ۱۰ توسعه حمل و نقل عمومی در این بخش به نتیجه برسد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز گذشته بخشی از بزرگراه بروجردی افتتاح شد که جای خوشحالی دارد، اظهار کرد: این پروژه در دوره فعلی به نتیجه رسید.

تشکری هاشمی با بین اینکه این طرح ۷۰ درصد پیشرفت داشت، اما در چند سال اخیر متوقف بود، گفت:۳.۷ کیلومتر از این مسیر در روز‌های اخیر به بهره برداری رسید و مابقی پروژه تا میدان بهاران نیز تا بهمن ماه افتتاح می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انتظار داریم تملک‌ها برای اجرای بزرگراه به سمت شمال انجام و بزرگراه یادگار امام به بزرگراه بروجردی متصل شود، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است کریدور شمالی- جنوبی ایجاد شود و شهروندان بتوانند از این مسیر تردد کرده و فشار ترافیک در غرب تهران کاهش یابد.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: توسعه ناوگان مترو و اتوبوس نیز در حال انجام است؛ در اجرای بزرگراه‌ها تصور بر "خودرومحوری" نیست و سایر اقدامات در حال انجام است و به زودی اجرای خط ۱۰ مترو نیز در همین راستا آغاز می‌شود.

برگزاری هم‌اندیشی با خبرنگاران ترافیک برای اجرای تونل متوسلیان و طرح تراموا

تشکری هاشمی در خصوص توسعه تونل شهید متوسلیان نیز گفت: باید مطالعات ترافیکی انجام شود و اثرسنجی مربوط به آن تهیه و در شورا مورد تصویب قرار بگیرد. اینکه مذاکره شود و تفاهم نامه منعقد شود اشکالی ندارد، اما تاکید ما این است که خودورمحوری انجام نشود. به زودی با خبرنگاران ترافیک در مورد توسعه برخی معابر همچون تونل متوسلیان و تراموا جلسات هم اندیشی برگزار خواهیم کرد و شهرداری نیز مبنا را بر همین موضوع گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه اجرا و بهره‌برداری از خط ۱۰ مترو تهران پس از تصویب اجرایی خواهد شد، گفت ما به دنبال رفع یکی از مشکلات هستیم؛ غرب تهران از لحاظ حمل و نقل عمومی فقیر است و امیدواریم با اجرای خط ۱۰ توسعه حمل و نقل عمومی در این بخش به نتیجه برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *