رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز معرفی شد

13:33 - 16 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۲۲۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز معرفی شد
رئیس کل دادگستری استان فارس بر استفاده مدیریت قضایی استان از تجارب پیشکسوتان عرصه قضاوت و مدیریت تأکید کرد.

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز ضمن تقدیر از رئیس کل سابق دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز، ارسلان اشرافی را به‌عنوان رئیس کل جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز و محمد مهدی انصاری، حجت‌الاسلام والمسلمسن محمد امین غفاری، حجت‌الاسلام والمسلمین علی خورشیدی و حمید تقی‌زاده را نیز به‌عنوان معاونان جدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز معرفی کرد.

وی در این مراسم که با حضور مسئولان قضایی و جمعی از مسئولان اجرایی، کانون وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه، کانون کارشناسان، کارشناسان مرکز و جمعی از قضات و کارکنان دادگستری شیراز برگزار شد؛ رمز موفقیت مجموعه قضایی استان را پاسداشت جایگاه پیشکسوتان امر قضا و مدیریت قضایی عنوان کرد و افزود: تلاش کردیم در تغییرات مدیریتی که امری معمول است، دیدگاه‌های علمی و تجربی به نسل‌های جدید مدیران انتقال یابد و مدیران جدید ادامه‌دهنده مسیر تحول و تعالی قوه قضاییه مطابق سند بالادستی ابلاغی باشند.

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تبریک هفته ناجا و تمجید از همکاری دوجانبه و نزدیک فراجای استان در مأموریت‌های مهم و حساس، امنیت امروز جامعه را مرهون تلاش‌های نیرو‌های خدوم انتظامی خواند و تصریح کرد: تعامل کاری دو مجموعه قضایی و انتظامی تثبیت‌کننده امنیت جامعه است و این امر در رأس برنامه‌های مسئولان قضایی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دوران مدیریت شش ساله رشیدی در دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز علی‌رغم فراز و نشیب‌های فراوان سرشار از موفقیت‌های متعدد بوده است،گفت: ازجمله این موارد افزایش تعداد شعب در راستای کاهش اوقات رسیدگی و افزایش کیفیت ارائه خدمات قضایی در محاکم شیراز است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در جمع قضات و کارکنان محاکم عمومی و انقلاب شیراز هر موفقیتی را حاصل تلاش‌ها و کار گروهی قضات و کارکنان خواند و تأکید کرد: تغییرات مدیریتی زمینه‌ساز ایجاد تحولات در بدنه است و این روند در دادگاه‌های شیراز با توجه به ظرفیت‌های علمی مجموعه باید ادامه یابد.

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اشاره به ظرفیت‌های علمی، اجرایی و تجارب رئیس کل جدید دادگاه‌های شیراز گفت: حضور اشرافی در هر جایگاهی منتج به تحول و تعالی بوده و همین انتظار نیز امروز در دادگاه‌های شیراز وجود دارد.

وی خواستار تشکیل کمیته‌های نظارتی مختلف از جمله کمیته نظارت بر کارشناسی‌ها و همچنین بررسی علل افزایش پرونده‌های مسن و قدیمی شد و خاطر نشان کرد: این‌ها مواردی هستند که در آسیب شناسی‌های انجام شده مورد تقاضای مراجعان بوده و اصلاح آن زمینه تقویت رضایت‌عمومی را فراهم خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی همچنین به ساماندهی کامل شعب نامتعارف اشاره کرد و خواستار راه‌اندازی واحد بازبینی پرونده به قوی‌ترین شکل ممکن شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس کار انقلابی و جهادی همکاران در کنار قدرت علمی و تجربی آنان را زمینه‌ساز تحول و پیشرفت دادگستری ارزیابی و اظهار امیدواری کرد: با مدیریت جدید و تزریق ایده‌های نو در ۵ ماه باقی‌مانده از سال شاهد رویداد‌های تحولی مناسبی در دادگستری باشیم.

 وی بر توسعه رسیدگی‌های بدون کاغذ و آنلاین با طرفین پرونده و تقویت بهره‌برداری از سامانه‌های ایجاد شده در خصوص استعلامات مالی، سوابق افراد و شهود حرفه‌ای تأکید کرد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *