رئیس سازمان پزشکی قانونی: برخورد فعالانه با موضوعات آموزشی، سرمایه‌گذاری ارزشمند است

16:18 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۶۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس سازمان پزشکی قانونی: برخورد فعالانه با موضوعات آموزشی، سرمایه‌گذاری ارزشمند است
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: نیاز‌های احصا شده برای سازمان باید در حوزه آموزش و پژوهش مورد چاره اندیشی قرار گیرد و فعالانه برخورد کردن با موضوعات در واحد آموزش، سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای سازمان محسوب می‌شود.

خبرگزاری میزان_ عباس مسجدی صبح امروز شنبه ۱۵ مهر ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و همکاری‌های علمی سازمان، گفت: حوزه آموزشی و پژوهشی به افرادی علاقه‌مند و آشنا به فضا‌های علمی و آموزشی نیاز دارد تا بتوانند مشکلات و نواقص موجود را احصا و برای آن چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه برخی سیستم‌های دانشگاهی و حتی بخش‌هایی در دولت، پرداختن به امور آموزشی را هزینه اضافه می‌دانند، تصریح کرد: برخلاف این باور نادرست، توجه به امور آموزشی موجب اصلاح فرایند‌ها و پیشبرد هرچه بهتر امور می‌شود و این موضوع در سازمان پزشکی قانونی کشور که آموزش با خدمات ادغام شده است به خوبی قابل درک است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به مهم‌ترین نکات مورد توجه در حوزه آموزشی سازمان، افزود: از آنجا که حوزه آموزش و پژوهش در سازمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پرداختن و توجه به برخی نکات منجر به عملکرد بهتر این حوزه و فعالیت‌های آموزشی هدفمندتر خواهد شد از جمله توجه به نیاز‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی و اساتید به آموزش پزشکی قانونی و استفاده از همکاری آنان با سازمان که همین موضوع سطح تعامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی را نیز ارتقا می‌دهد.

وی اولویت بندی برنامه‌های آموزش و پژوهش، مسئله محور بودن موضوعات آن، افزایش سطح تعاملات و رعایت اخلاق و برخورد مناسب را از دیگر ضروریات حوزه آموزش برشمرد و اظهار داشت: حوزه آموزش باید از ظرفیت اعضای هیات علمی که خوشبختانه سازمان از نعمت حضور آنان برخوردار است، استفاده کند. همچنین لازم است از تجارب پزشکان و کارشناسان پیشکسوتی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند برای آموزش به افراد کم تجربه‌تر بهره‌مند شود.

مسجدی همگانی شدن آموزش در سازمان را نیز یک ضرورت عنوان و تصریح کرد: آموزش همگانی به آن معنا است که هر فردی در حین کار اندوخته‌ها و تجاربش را به دیگران نیز ارائه دهد بنابراین لازم است از همه ظرفیت‌ها و تجارب سازمان در آموزش هرچه بهتر استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت آموزش و ارتقای سطح مهارت و توانمندی کارشناسان در پرونده و گواهی‌هایی نمایان می‌شود که به محاکم قضایی ارائه و در صدور رأی نهایی پرونده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است در این جلسه محمدحسین میرجلیلی مدیرکل سابق آموزش و همکاری‌های علمی سازمان از سمت خود تکریم و دکتر بهزاد ولیزاده که سابقه مدیرکلی پزشکی قانونی استان‌های اردبیل، قزوین و البرز را دارد به عنوان مدیرکل جدید آموزش سازمان معرفی شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *