اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی انتخاب شدند

14:39 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۲۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی انتخاب شدند
اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی با حضور عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی معرفی شدند.

خبرگزاری میزان_ صبح روز شنبه ۱۵ مهر ماه جلسه تعیین اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات آذربایجان غربی با حضور عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین حسین خانی رئیس دفتر نماینده، ولی فقیه در استان، حجت السلام والمسلمین امامی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان، نوروزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کریمی رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه و نادری دبیر هیئت منصفه مطبوعات استان برگزار شد.

ناصر عتباتی در این نشست با تقدیر از عملکرد هیئت منصفه مطبوعات بیان کرد: با توجه به پایان دوره هیئت منصفه مطبوعات در پایان مهر ماه این نشست به منظور تعیین هیئت منصفه جدید با ابقاء اعضاء حال حاضر و یا انتخاب اعضای جدید تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: خوشبختانه تعداد پرونده‌های مطبوعاتی مطرح در محاکم کمتر از تعداد انگشتان دست است که این نشان از سلامت و خود مراقبتی مجموعه فعالان عرصه رسانه و ارشادات و راهنمایی‌های مجموعه‌های نظارتی و متولی اجرای قانون، فرهنگی و تلاش دستگاه قضایی استان در برقراری ارتباط حسنه با این قشر و اقدامات پیشگیرانه است.

عتباتی در ادامه با اشاره به نقش رسانه به عنوان چشم بیدار جامعه به موضوع فیش‌های نجومی اخیر که در فضای مجازی منتشر شده بود پرداخت و گفت: به محض اطلاع مجموعه مدیریت دستگاه قضایی از موضوع فیش‌های نجومی، طی دستوری به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان جهت تشکیل پرونده و تعقیب موضوع با استفاده از ظرفیت نهاد‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات و بازرسی کل استان تاکید شود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: پرونده‌ای در این زمینه در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تشکیل شده و اقدامات قضایی لازم در دستور کار است.

 در ادامه جلسه پس از ارائه گزارشی از عملکرد هیئت منصفه مطبوعات استان در دوره گذشته توسط دبیر این هیئت حاضرین در مورد ابقاء و یا انتخاب اعضای جدید به بحث و تبادل نظر پرداختند و در پایان با نظر تمامی حاضرین اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان تعیین شدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *