سریال مرگ مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک

14:14 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۰۱۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
سریال مرگ مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک
بیش از ۴۰ مهاجر بر اثر تصادف خودرویی در مرز‌های آمریکا و مکزیک جان خود را از دست دادند یا زخمی شدند.

خبرگزاری میزان – تصادف خودرویی به مرگ ۱۶ مهاجر در مرز آمریکا و مکزیک منجر شد.

به گزارش «رویترز و سی‌ان‌ان»، مقام‌های مکزیکی اعلام کردند که بر اثر تصادف اتوبوس حامل مهاجران در جنوب مکزیک و در نزدیکی مرز آمریکا ۱۶ مهاجر جان خود را از دست داده و ۲۷ نفر دیگر زخمی شدند.

مقام‌های مکزیکی می‌گویند که علل این حادثه در دست بررسی است و زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مقام‌های محلی نیز اعلام کردند که این حادثه در پی حادثه مرگبار روز یکشنبه گذشته رخ داد؛ بر اثر آن حادثه دست‌کم ۱۰ مهاجر از جمله یک کودک، بر اثر واژگونی کامیون حامل مهاجران کشته شدند.

این حادثه در حالی رخ می‌دهد که با افزایش شمار مهاجران ورودی به مرز آمریکا و مکزیک نگرانی‌ها درباره وضعیت مهاجران تشدید شده است، زیرا عمده این مهاجران تلاش می‌کنند تا با اتوبوس، کامیون یا قطار‌های باری خود را به مرز آمریکا برسانند.

سفر با وسایل نقلیه مذکور برای مهاجرانی که عمدتا از پرداخت هزینه سفر ناتوان هستند، در بیشتر مواقع به بهای جان آن‌ها تمام می‌شود.

در حالی که گروه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری از تشدید وضعیت مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک به عنوان یکی از مرگ‌بارترین مرز‌های مهاجرتی جهان ابراز نگرانی می‌کنند، مقام‌های مکزیکی و آمریکایی همچنان از برخورد مسئولانه‌تر با این بحران خودداری می‌کنند.

دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا به‌تازگی اعلام کرد که قصد دارد سیاست‌های ضد مهاجرتی خود را تشدید کند که از جمله آن‌ها می‌توان به تاسیس دیوار‌های مرزی بلند و تخصیص پرواز‌های مستقیم اخراج پناهجویان اشاره کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *