انجام ۷۶۷ عملیات امداد و نجات توسط هلال احمر در هفته گذشته

12:14 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۷۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
انجام ۷۶۷ عملیات امداد و نجات توسط هلال احمر در هفته گذشته
جمعیت هلال‌ احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به پوشش ۷۶۷ حادثه در هفته گذشته، وقوع سیل را یکی از مهم‌ترین حوادث هفته گذشته دانست.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:

طی هفته گذشته و از ۸ تا ۱۴ مهرماه ۱۴۰۲ در سطح کشور، ۷۶۷ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود، شاهد رشد ۲ درصدی در انجام عملیات و خدمات امداد و نجات هستیم. بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر به ۱۳۸۶ نفر خدمات امداد و نجات ارائه شد، ۳۴۸ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی منتقل، ۳۰۳ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت زمان، ۵۹ نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری یافتند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های اصفهان با ۸۰ عملیات، فارس با ۴۲ عملیات و مازندران با ۴۱ عملیات بوده است.

از ۸ تا ۱۴ مهرماه ۱۴۰۲ در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۱۹ استان کشور، ۴۱ مورد عملیات امدادونجات توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده است که طی این مدت زمان، ۲۲ نفر نجات یافته و به مناطق امن انتقال، ۸ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و ۴ نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، ۱۱ درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امدادونجات در استان فارس با انجام ۵ عملیات بوده است.

طی هفته گذشته به دلیل شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها طی ۲۴ عملیات امداد و نجات در ۱۹ شهرستان، (۸ استان کشور) و در ۲۳ منطقه عملیاتی شامل ۱۵ روستا و ۸ شهر به ۴۶۵ نفر خدمات امدادی ارائه شد. طی این مدت زمان، ۲۰ نفر به مناطق امن انتقال و ۶۵ واحد مسکونی از آب و گل تخلیه شد؛ متاسفانه طی هفته گذشته یک نفر در مشگین‌شهر به دلیل وقوع سیل، جان خود را از دست داد. بیشترین امدادرسانی در استان اردبیل و امدادرسانی به ۲۳۷ نفر و گلستان با امدادرسانی به ۱۵۶ نفر بوده است.
در پی تغییرات اقلیمی و بارش‌های فصلی، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر برای آمادگی در برابر حوادث احتمالی ناشی از وقوع سیل و آبگرفتگی آماده شدند. بر این اساس، در هفته گذشته، دوره بازآموزی مربیان سیلاب در استان چهارمحال و بختیاری برگزار و مانور‌های آمادگی در برابر سیل، در استان‌های تهران و قم برگزار شد.

شهروندان توجه داشته باشند که در ایام پاییز از سفر به مناطق صعب العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفر‌های فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. قبل از انجام سفر، بهتر است که به اخبار هواشناسی توجه کنند و در صورت احتمال بروز سیل و آبگرفتگی، از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند. قرار گرفتن در نقاط امن و بلند و توجه به هشدار‌های امدادگران محلی در زمان بروز سیل و آبگرفتگی، توصیه می‎‌شود. هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستانی و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند؛ همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *