مسئولان قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از مدرسه شهید مطهری یاسوج بازدید کردند

11:00 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۵۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مسئولان قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از مدرسه شهید مطهری یاسوج بازدید کردند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از مدرسه شهید مطهری یاسوج بر لزوم تقویت این مدارس در جهت تربیت نیروی‌های متعهد تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- سید عیسی حسنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به همراه معاون امنیتی و انتظامی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در بازدید از محل ساخت دبیرستان علوم و معارف اسلامی دخترانه یاسوج انجام شد بر ضرورت تقویت این گونه دبیرستان‌ها جهت تربیت نیروی علمی و اخلاقی و تأمین نیرو‌های متعهد برای رشته‌های مختلف حوزه علوم انسانی تاکید کرد.

وی در این بازدید ضمن اشاره و تأکید رئیس کل دادگستری استان بر رفع مشکلات و ارتباط با دبیرستان‌های معارف اسلامی استان، به وجود دبیرستان علوم و معارف اسلامی پسرانه تحت نظارت مدرسه عالی شهید مطهری و وزارت آموزش و پرورش در استان اظهار کرد: به دلیل اهمیتی که تولیت مدرسه عالی شهید مطهری و نیز مسئولین عالی نظام برای این دبیرستان‌ها در کل کشور قائل هستند، سعی می‌شود از پرسنل و معلمین با تجربه و قوی و اخلاق مدار استفاده شود.

سید عیسی حسنی با اشاره به شیوه علمی و آموزشی و تربیتی این دبیرستان‌ها اشاره و عنوان کرد: هم اکنون بیش از ۶۰ نفر از فارغ التحصیلان این دبیرستان فقط در دستگاه قضایی کشور مشغول به خدمت هستند و سایر فارغ التحصیلان در بخش‌های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی، نظامی، انتظامی و امنیتی و بخش‌های بسیار مهم نظام در حال خدمت هستند.

وی که خود فارغ التحصیل دبیرستان علوم معارف و اسلامی شهید مطهری یاسوج است، گفت: در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع دادگستری استان ارتباط مستمر با مدیران و دانش آموزان این مدارس داریم در برنامه‌های آن‌ها شرکت و در مواردی هم نسبت به تشکیل جلسات تبیینی حقوقی، قضایی و فرهنگی برای دانش آموزان اقدام می‌شود.

حسنی بیان کرد: تأکید مقام معظم رهبری بر توسعه این نوع دبیرستان‌ها و ضرورت تربیت نیرو‌های متعهد و با بینش مدیریتی و علمی است و ایجاب می‌کند که به فکر تأسیس مدرسه دخترانه هم باشند که با همت تولیت و مسئولین مدرسه عالی شهید مطهری و همکاری مسئولین استانی، این موضوع محقق شد و تعداد زیادی از دانش آموزان دختر در مقطع متوسطه اول و دوم در دبیرستان معارف دخترانه یاسوج پس از آزمون و مصاحبه و جذب و گزینش مشغول به تحصیل هستند.

در ادامه هاشمی مهر معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: همانگونه که ما مدارس پسرانه علوم و معارف اسلامی را داریم کاملاً لازم و ضروری بوده که این مدارس برای بانوان و دختر‌های ما نیز تاسیس و این ظرفیت معنوی و علمی ایجاد شود تا بتوانیم نیروی انسانی قوی تحویل جامعه دهیم.

شاهینی رئیس سازمان برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید انجام شده ضمن تأکید بر لزوم همکاری برای رفع موانع تکمیل ساخت این دبیرستان، وجود آن را برای استان غنیمت و ضروری دانست.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *