۱۴ رستوران متخلف در زاهدان پلمب شد

12:20 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۱۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۴ رستوران متخلف در زاهدان پلمب شد
سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان از پلمب ۱۴ رستوران و اغذیه فروشی غیر بهداشتی و متخلف در زاهدان خبر داد.

خبرگزاری میزان- ابوالفضل احمدزاده اظهار کرد: در ادامه بازدید‌های سرزده از مراکز عرضه و فروش مواد غذایی که مستقیماً با سلامت مردم مرتبط هستند بازدیدی ۴ ساعته به همراه کارشناسان مرکز بهداشت و دامپزشکی از برخی صنوف واقع در ابتدای خیابان دانشگاه زاهدان (دروازه خاش) انجام شد که متاسفانه شاهد وضعیت بحرانی و اسفناک امنیت غذایی در این مراکز بودیم.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان افزود: با قاطعیت می‌توان گفت که علت اصلی این وضعیت بحرانی و عرضه غیربهداشتی مواد غذایی به دلیل ضعف در نظارت و رسیدگی و پیگیری اتحادیه‌های مربوطه است که موجب نابسامانی جدی در برخی رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها شده است که به آن‌ها نیز هشدار داده می‌شود تا نسبت به انجام تکالیف قانونی خود دقت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده قصور، مسئولان اتحادیه‌ها نیز به عنوان شریک، معاون و یا مسبب در جرم مربوطه به مرجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: این اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و علی‌رغم تذکرات قبلی که داشتند به تعداد ۱۰ مورد پلمپ و تا زمان رفع نواقص اجازه فعالیت نخواهند داشت.

احمدزاده تاکید کرد: برای این اغذیه فروشی‌ها که در حوالی میدان امام علی (ع) زاهدان استقرار داشتند علاوه بر پرونده تعزیراتی، پرونده کیفری نیز تشکیل خواهد شد و باید پاسخگو باشند و این روند نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *