وزیر بهداشت: تخت‌های بیمارستانی ویژه کودکان باید افزایش یابد

12:17 - 14 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۸۳۱
وزیر بهداشت: تخت‌های بیمارستانی ویژه کودکان باید افزایش یابد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار و ۳۴۴ تخت کودکان در کشور داریم، بر لزوم افزایش تخت‌های بیمارستانی برای کودکان تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر روز گذشته (پنجشنبه ۱۳ مهرماه) در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان حکیم ضمن تاکید بر اینکه درمان کودکان برای ما اهمیت دارد، اظهار داشت: کودکی که درمان می‌شود، بیش از ۶۰ تا ۷۰ سال زندگی می‌کند و عدم رسیدگی درست و به موقع به کودک بیمار ممکن است آسیبی ماندگار به جا بگذارد.

وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت کشور ما را کودکان تشکیل می‌دهند، برضرورت ایجاد مراکز درمانی بیشتر برای کودکان در کشور تاکید و تصریح کرد: باید به افرادی که در این رشته فعالیت دارند توجه بیشتری صورت بگیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اکنون ۱۵ هزار و ۳۴۴ تخت کودکان در کشور داریم، لزوم افزایش تخت‌های بیمارستانی برای کودکان را مورد تاکید قرار داد.

لزوم تشویق بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری برای سلامت کودکان 

عین اللهی گفت که از ۱۵ هزار و ۳۴۴ تخت کودکان، ۱۱ هزار و ۷۶۴ تخت دانشگاهی بوده و بنابراین بخش خصوصی، چندان در بخش کودکان وارد نشده است لذا باید بتوانیم بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ترغیب کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر تخت‌های عمومی کودکان، هزار و ۵۲ تخت پی آی سی یو و مراقبت ویژه کودکان و ۴ هزار و ۲۵ تخت ان آی سی یو نوزادان داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بااشاره به این که هدف ما نظام پیشرفته سلامت است، اظهار داشتد: باید نظام سلامت را در تمدن نوین اسلامی به جایگاه سزاوار خودبرسانیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *