دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از حوزه قضایی فیروزآباد بازدید کرد

19:19 - 13 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۷۶۷
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از حوزه قضایی فیروزآباد بازدید کرد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در سفر به شهرستان فیروزآباد ضمن بازدید از این حوزه قضایی دادستان جدید این حوزه قضایی را معرفی کرد.

خبرگزاری میزان - سید مصطفی بحرینی در آیین معارفه دادستان فیروزآباد با اشاره به گستردگی اختیارات دادستان به عنوان مدعی العموم گفت: اختیارات گسترده و فراوان دادستان انتظارات را از این مقام قضایی بالا برده است بنابراین مسئولیت دادستانی را باید به دست افرادی سپرد که دارای صفات علمی و اخلاقی ویژه‌ای باشند و همواره دغدغه دفاع از حقوق عموم مردم را داشته باشند.

وی با بیان این نکته که وظایف، تکالیف و اختیارات بسیار زیادی در قانون برای دادستان عنوان شده است گفت: حفظ امنیت با همکاری ضابطین، پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه از جمله مهمترین وظایف دادستان است.

نماینده دادسرای انتظامی قضات در استان فارس در این مراسم به تشریح مزیت‌های توجه به امر پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و افزود: پیشگیری از وقوع جرم که در اصل ۱۵۶ قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است هزینه‌های مقابله و برخورد با جرائم را کاهش می‌دهد.

بحرینی اضافه کرد: در صورتی که به امر پیشگیری از وقوع جرم توجه شود و همه نهاد‌ها و ادارات مسئول به وظایف عنوان شده در قانون عمل کنند قطعاً هزینه‌های مقابله و برخورد با جرائم را کاهش و فرصت را برای اقدامات مطلوب و مثبت ا جمله اصلاح رویکرد‌ها فراهم می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مردم و مسئولین شهرستان فیروزآباد با بیان اینکه یکی از مواردی که در تکالیف قانونی دادستان قرار دارد و باید با جدیت به آن توجه می‌شود؛ مبحث امنیت است گفت: امنیت یکی از مواردی است که دادستان در مقام مدعی العموم باید به صورت جدی و مصمم به آن پردازد و انتظار می‌رود دادستان جدید شهرستان فیروزآباد نیز امنیت را در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی اخلاقی و روانی که اخلاق و عفت عمومی از این مقوله است را مورد پیگیری قرار دهد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس بیان داشت: شهرستان فیروزآباد به دلیل سابقه مذهبی و فرهنگی از جهت‌های مختلف قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سرآمد بود است و این امر وظیفه خطیر مسئولین را در خدمت به مردم این منطقه با اصالت را سنگین‌تر خواهد کرد.

بحرینی در پایان بر تعامل دادستان جدید شهرستان فیروزآباد با اعضای شورای تامین در عین رعایت استقلال دستگاه قضایی را مورد تاکید قرار داد.

در ابتدای این مراسم نیز رئیس حوزه قضایی شهرستان فیروزآباد اظهار داشت: مطابق با فرمایش امام راحل همه در معرض امتحان هستند و از این رو باید در مسئولیت‌هایی که قرار می‌گیریم خدمت به مردم و کسب رضایت الهی را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اهمیت نقش دادستانی بر کسی پوشیده نیست افزود: دادستان علاوه بر اینکه قاضی است باید امور و روابط دستگاه قضایی با نهاد‌های امنیتی و انتظامی و نظارتی را تنظیم کند و ضمن اینکه استقلال دستگاه را حفظ می‌کند تدبیر امور را داشته باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات قاضی حامد استوار تقدیر و قاسم محمدی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزاباد معرفی شد.

قاضی حامد استوار یک شنبه با ابلاغ رییس قوه قضاییه به عنوان رئیس دادگستری استهبان معرفی شده بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *