۲۰ بوستان مادر و کودک در ۱۰ منطقه پایتخت به بهره‌برداری می‌رسد

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰:۳۹
کد خبر: ۴۷۳۷۲۰۳
۲۰ بوستان مادر و کودک در ۱۰ منطقه پایتخت به بهره‌برداری می‌رسد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت: در مرحله اول فاز دوم طرح «من شهردارم» ۲۰ بوستان مادر و کودک در ۱۰ منطقه پایتخت افتتاح می‌شود.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری گفت: با فراگیر شدن فرهنگ آپارتمان نشینی و حذف تدریجی فضا‌های باز شخصی از جمله حیاط خانه ها، خانواده‌ها برای تفریح و بازی کودکانشان نیاز بیشتری به بوستان‌ها به ویژه بوستان‌های محله‌ای پیدا کرده اند. در همین راستا به منظور ایجاد فضایی مفرح و در عین حال امن و آرامش بخش برای مادرانی که همراه با کودکشان به بوستان می‌آیند، طرح بوستان مادر و کودک تهیه و در مرحله اول طی سال ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ به صورت پایلوت در ۲۸ بوستان به اجرا در آمد.

نظری در ادامه افزود: در همین راستا و براساس طرح «من شهردارم» و در مرحله اول فاز دوم این طرح؛ ۲۰ بوستان مادر و کودک نیز در ۱۰ منطقه پایتخت (در سطح محلات شهر تهران) به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در این طرح ۲ بوستان در منطقه ۱، ۲ بوستان در منطقه ۳، ۲ بوستان در منطقه ۴، ۲ بوستان در منطقه ۸، ۱ بوستان در منطقه ۷، ۲ بوستان در منطقه ۱۳، ۲ بوستان در منطقه ۱۴، ۳ بوستان در منطقه ۱۵، ۲ بوستان در منطقه ۱۶ و ۲ بوستان در منطقه ۲۰ افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

به گفته نظری بوستان‌های مادر و کودک مجهز به امکاناتی، چون زمین بازی کودکان، ایستگاه تندرستی کودکان و بزرگسالان، اتاق مادر و کودک، وسایل بازی برای کودکان و... می‌باشد.

معاون شهردار تهران با بیان این که بوستان‌های مادر و کودک براساس اسناد فرادستی و طبق مصوبه کارگروه فنی کمیسیون ماده ۵ ساخته و یا در حال ساخت می‌باشند، اظهار کرد: تعداد محلات هدف ساخت بوستان مادر و کودک تا پایان برنامه چهارساله چهارم ۲۲۷ محله از ۳۵۳ محلات شهر تهران است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *