اولین مرکز درمان ناباروری بیمارستان فیروزآبادی افتتاح شد

۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹:۱۹
کد خبر: ۴۷۳۷۰۲۱
اولین مرکز درمان ناباروری بیمارستان فیروزآبادی افتتاح شد
اولین مرکز درمان ناباروری سطح ۳ کشور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری با حضور نماینده، ولی فقیه و تولیت حرم عبدالعظیم حسنی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی با حضور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری مرکز درمان ناباروری سطح ۳ این بیمارستان به وسعت ۷۷۰ متر مربع با امکانات ۶ تخت، ۲ اتاق عمل و بخش‌های جنین‌شناسی و آندرولوژی را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت همچنین بخش‌های اورژانس اطفال به مساحت ۱۶۰ متر مربع و ۶ تخت، مراقبت‌های ویژه (ICU) به مساحت ۲۷۰ متر مربع و ۱۱ تخت، آنژیوگرافی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع، ۵ تخت و دو اتاق عمل قلب باز و سالن همایش‌های بیمارستان فیروزآبادی به مساحت ۲۱۲ متر مربع و گنجایش ۱۲۰ نفر را افتتاح کرد؛ برای راه اندازی این بخش‌ها در مجموع ۹۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

در آیین افتتاح این بخش‌ها که آیت‌الله قاضی عسکر، فرماندار شهرری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئیس و مدیران بیمارستان فیروزآبادی، مسئول موقوفات آیت الله فیروزآبادی و شهردار منطقه ۲۰ نیز حضور داشتند از تندیس آیت الله فیروزآبادی واقف این بیمارستان نیز در مقابل ساختمان جدید بیمارستان رونمایی شد.

گفتنی است مرحوم آیت الله سیدرضا فیروزآبادی از رجال سیاسی، مذهبی معاصر و نماینده مجلس شورای ملی در سال ۱۳۰۹ زمینی به مساحت ۵۲ هزار متر مربع را در منطقه شهرری برای ساخت بیمارستان وقف کرد که در سال ۱۳۱۳ تبدیل به بیمارستان فیروزآبادی و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های کشور شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *