رئیس جدید دادگستری بهشهر و دادستان جدید فریدونکنار معارفه شدند

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹:۰۴
کد خبر: ۴۷۳۶۹۰۶
دسته بندی‌: قضایی ، دادگستری
رئیس جدید دادگستری بهشهر و دادستان جدید فریدونکنار معارفه شدند
طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان مازندران و مسئولین شهرستان، میثم ناصحی به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه عمومی (حقوقی) و رئیس دادگستری شهرستان بهشهر منصوب و معارفه شد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بهشهر، خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را عبادت دانست و افزود: گره گشایی از کار مردم یک ارزش است و باید وظایف محوله در دستگاه‌های اجرایی، با اخلاص و مدارا و به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ انجام وظیفه صحیح، به تقویت نظام اسلامی کمک می‌کند و زمینه اجرای احکام خداوند متعال را فراهم خواهد کرد. 

رئیس کل دادگستری استان، با تاکید بر لزوم اجرای دقیق قانون، عدم توجه به قانون را موجب فساد عنوان و تصریح کرد: در برخورد با فساد چه در دستگاه قضایی استان و چه سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی، هیچ گونه اغماضی وجود ندارد و باید با جدیت با فساد مبارزه شود. 

رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: عمل به قانون به شکل صحیح و به دور از تبعیض، موجب افزایش اعتماد عمومی و مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف خواهد شد. 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری، حسن خلق و تکریم مراجعان، حفظ حقوق شهروندی مردم و لزوم بازدید مستمر مسئولان قضایی استان از زندان و بررسی احوال زندانیان را مورد توجه قرار داد و  در ادامه با بیان اینکه «سعی شود تا حد امکان از معرفی افراد به زندان اجتناب شود»، افزود: باید با صدور احکام مناسب و مجازات‌های بازدارنده، با آنچه مخل نظم و امنیت است با شدت، عدالت و قاطعیت برخورد قانونی شود. 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تعیین تکلیف کالا‌ها از بندر امیرآباد، تصریح کرد: هیچ کالایی نباید در بندر امیرآباد و سایر بنادر استان به دلیل بوروکراسی اداری فاسد شود؛ مسئولین بنادر و دستگاه‌های مرتبط توجه داشته باشند، با دقت از وارد شدن کالا‌های فاسد به بنادر استان خودداری و در صورت بروز این مساله باید در کمترین زمان ممکن نسبت به تعیین تکلیف موارد مذکور اقدام کنند. 

رئیس کل دادگستری استان مازندران هشدار داد: اگر از امروز کالایی در بندر امیرآباد یافت شود که به موقع تعیین تکلیف نشده و از سوی مسئولین نیز گزارشی در خصوص کالا‌های مذکور ارائه نشود، از سوی دادستانی شهرستان برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.   

در این مراسم "میثم ناصحی" به عنوان رئیس شعبه اول دادگاه عمومی (حقوقی) و رئیس دادگستری شهرستان بهشهر منصوب و از زحمات "علی کیانی" رئیس پیشین دادگستری این شهرستان قدردانی شد. 

همچنین طی مراسمی جداگانه با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران، حجت الاسلام والمسلمین "سیدجواد هاشمی" به سمت دادستان جدید شهرستان فریدونکنار معارفه و از زحمات "علیرضا برخور" دادستان سابق این شهرستان قدردانی شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *