افزایش ۳ برابری مشارکت در انتخابات سازمان نظام پرستاری

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴:۰۰
کد خبر: ۴۷۳۶۸۵۳
افزایش ۳ برابری مشارکت در انتخابات سازمان نظام پرستاری
رئیس هیأت نظارت مرکزی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از مشارکت بیش از ۴۹ هزار پرستار در این انتخابات خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، علیرضا رحیم نیا با بیان اینکه بر اساس برنامه اولیه، زمان انتخابات سازمان نظام پرستاری از ساعت ۷ تا ۱۹ روز جمعه ۷ مهرماه بود، افزود: برای مشارکت بیشتر جامعه پرستاری در این انتخابات تصمیم به افزایش ساعت انتخابات گرفته و مقرر شد انتخابات از ساعت ۷ تا ۲۰ انجام شود.

وی افزود: این انتخابات برای تعیین هیات مدیره نظام پرستاری در ۱۵۹ شهرستان انجام شد که هر کدام از این هیات ها، ۹ عضو دارند که شامل ۶ نفر پرستار، دو نفر بهیار و یک نفر از گروه اتاق عمل یا هوشبری هستند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با اشاره به افزایش ۳ برابر مشارکت جامعه پرستاری در انتخابات سازمان نظام پرستاری، یادآور شد: در این انتخابات ۴۹ هزار و ۲۳۵ رای در ۶۵۵ صندوق رای شامل ۴۱۷ صندوق ثابت و ۲۳۸ صندوق سیار، ثبت شد.

رحیم نیا ضمن تقدیر از فعالیت‌های هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات سازمان نظام پرستاری در شعب این انتخابات، یادآور شد: خوشبختانه انتخابات با شور و انگیزه فراوان جامعه پرستاری در سلامت کامل برگزار شد.

به گفته وی، نتایج اولیه ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری به هیات نظارت مرکزی ارسال شده و افراد معترض، ۴۸ ساعت وقت دارند که اعتراض خود را در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها اعلام کنند تا در هیات نظارت مرکزی طرح و بررسی شود.

رئیس هیأت نظارت مرکزی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری خاطرنشان کرد: سعی کرده ایم با حداکثر بی طرفی و پرهیز از شائبه ها، انتخابات به نفع جامعه پرستاری برگزار شود البته همیشه افرادی هستند که دوست دارند نشان دهند یک سیستم، به دنبال مهندسی انتخابات است، اما وزارت بهداشت در این زمینه کاملا بی طرف بود.

رحیم نیا با اشاره به عدم وجود مشکل در فرآیند برگزاری انتخابات سازمان نظام پرستاری، گفت: برخی گزارش‌ها از مشکلات جزیی مانند حضور یکی از کاندیدا‌ها در یکی از شعب و تبلیغ برای رای دادن به خودش در بین افراد حاضر در صندوق رای گیری وجود داشت که بلافاصله درخواست کردیم که این فرد به بیرون از صندوق هدایت شود. افرادی که کارت نظام پرستاری نداشتند به هیچ عنوان موفق به رای دادن نشدند و حتی در یکی از شعبه ها، یک پرستار که همسرش هم پرستار بوده اقدام به رای دادن با کارت نظام پرستاری همسرش کرده بود که پس از اطلاع از این موضوع، رای همسر این پرستار، ابطال شد، چون بر اساس قانون، پرستار باید حضورا و با ارائه کارت نظام پرستاری در انتخابات شرکت می‌کرد.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون، اعتراضات کاندیدا‌ها در فرصت ۴۸ ساعته پس از اعلام نتایج اولیه به هیات‌های نظارت شهرستان‌ها ارائه و یک روز بعد، بررسی آن در هیات نظارت مرکزی آغاز می‌شود و ۵ روز زمان خواهیم داشت که این اعتراضات را بررسی و پس از آن نتایج نهایی انتخابات را اعلام کنیم که تلاش ما این است در سریع‌ترین زمان، نتایج نهایی اعلام شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *