پزشکی قانونی بازوی دستگاه قضایی در کشف جرم است

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵:۱۵
کد خبر: ۴۷۳۶۸۳۵
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
پزشکی قانونی بازوی دستگاه قضایی در کشف جرم است
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با تاکید بر نقش و جایگاه پزشکی قانونی به عنوان بازوی دستگاه قضایی در کشف جرم گفت: در فرآیند دادرسی نیز نقش مهمی در تنویر و تجزیه و تحلیل ابهامات پزشکی برای قضات دارد.

خبرگزاری میزان - حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز به همراه معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب کرج که با همراهی بهزاد، ولی زاده مدیرکل پزشکی قانونی استان انجام شد از بخش‌های مختلف پزشکی قانونی کرج بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در حاشیه این بازدید با تاکید بر نقش و جایگاه پزشکی قانونی به عنوان بازوی دستگاه قضایی در کشف جرم گفت: پزشکی قانونی در فرآیند دادرسی نقش مهمی در تنویر و تجزیه و تحلیل ابهامات پزشکی برای قضات دارد.

وی افزود: این بازدید در راستای نظارت بر عملکرد پزشکی قانونی به عنوان یکی از مراجع تخصصی کارشناسی در پرونده‌های موضوع جرائم منجر به صدمات بدنی و فوت و همچنین بررسی آزمایشات مربوط به تشخیص سم شناسی و مشروبات الکلی انجام شد.

مددی با تقدیر از اقدامات مجموعه پزشکی قانونی استان البرز در انجام ماموریت‌ها با وجود برخی کاستی‌ها متذکر شد: در این دیدار جلسه تعاملی با حضور معاونین دادستانی کرج و مدیر کل پزشکی قانونی و معاونان وی برگزار شد و ضمن بررسی مشکلات و کاستی‌ها، مقرر شد موانع به دادستانی جهت همکاری در رفع آن‌ها اعلام شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *