امدادرسانی هلال احمر به یک هزار و ۲۹۸ نفر در حوادث هفته گذشته

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸:۵۱
کد خبر: ۴۷۳۶۷۵۹
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
امدادرسانی هلال احمر به یک هزار و ۲۹۸ نفر در حوادث هفته گذشته
جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای از امدادرسانی به ۱۲۹۸ نفر و پوشش امدادی ۷۵۳ حادثه در هفته گذشته خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:

۱. طی هفته گذشته و از اول تا ۷ مهرماه ۱۴۰۲ در سطح کشور، ۷۵۳ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود، شاهد کاهش ۲۵ درصدی در عملیات و خدمات امداد و نجات هستیم. بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به ۱۲۹۸ نفر خدمات امداد و نجات ارائه شد، ۳۴۵ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی منتقل، ۵۲۰ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت‌زمان، ۸۸ نفر آسیب‌دیده و در راه مانده اسکان اضطراری یافتند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران با ۶۵ عملیات، اصفهان با ۵۸ عملیات و گلستان با ۴۵ عملیات بوده است.

۲. از اول تا ۷ مهرماه ۱۴۰۲ در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۱۹ استان کشور، ۵۲ مورد عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده است که طی این مدت‌زمان، ۲۲ نفر نجات‌یافته و به مناطق امن انتقال، ۱۲ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و ۷ نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، ۱۹ درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های فارس با انجام ۸ عملیات، گیلان با انجام ۶ عملیات بوده است.

۳. طی هفته گذشته، ۴۴۷ مورد عملیات امداد و نجات در سوانح جاده‌ای در محور‌های برون‌شهری کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده است که منجر به انتقال ۲۷۱ مصدوم به مراکز درمانی، درمان ۱۱۰ مصدوم در محل حادثه و رهاسازی ۸۰ مصدوم محبوس شده در خودرو طی ۷۸ عملیات نجات فنی شده است.

۴. پس از وقوع سیل در شهرستان آستارای استان گیلان، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر، در صحنه امدادرسانی حاضر شدند. از زمان وقوع سیل ۲۷ شهریورماه تاکنون، یک هزار و ٤٦١ بسته غذایی توسط جمعیت هلال‌احمر توزیع شده است. ۵ هزار و ٩٦٠ قرص نان، ٧ هزار و ١٥٠ بطری آب‌معدنی، ٢ هزار پرس غذای گرم، ٥ بخاری‌برقی و یک هزار و ٢٥٠ کیلوگرم برنج توسط جمعیت هلال‌احمر ارائه شده است. در این مدت‌زمان یک هزار و ٩٤ خانوار متأثر از سیل، از خدمات جمعیت هلال‌احمر بهره‌مند شدند؛ همچنین در این مدت‌زمان آب تجمیع شده از ٣٥٠ واحد مسکونی تخلیه شده است. وضعیت در مناطق سیل‌زده عادی است و خدمات همچنان به افراد متأثر از سیل اخیر ادامه دارد.

۵. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام تابستان از سفر به مناطق صعب‌العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفر‌های فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. هم‌وطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستان و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال‌احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هم‌وطنان هستند. همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *