دستبرد به فروشگاه‌های فیلادلفیا؛ مرکز فروش اپل غارت شد

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰:۲۸
کد خبر: ۴۷۳۶۴۳۱
دستبرد به فروشگاه‌های فیلادلفیا؛ مرکز فروش اپل غارت شد
چندین فروشگاه در شهر فیلادلفیا آمریکا از سوی نوجوانان هدف حمله قرار گرفته و غارت شدند.

خبرگزاری میزان - «جان استنفورد»، معاون اداره پلیس شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا آمریکا، می‎گوید که گروه‌های بزرگی از نوجوانان شامگاه سه‌شنبه (به وقت محلی) به فروشگاه‌های متعدد در سراسر این شهر حمله کرده و کالا‌هایی را سرقت و اموال را تخریب کردند.

«استنفورد»، گفت که پلیس تا نیمه‌شب (به وقت محلی)، بیش از ۲۰ نفر را در ارتباط با این موضوع بازداشت کرد که بسیاری از آن‌ها نوجوان بودند. در این بازداشت‌ها دست‌کم ۲ سلاح گرم کشف شد. 

 

 

 

ناآرامی‌ها از مرکز شهر تا شمال شرقی و غرب فیلادلفیا کشیده شده و خیابان‌های تجاری در طول شب هدف قرار گرفتند.

 

 

گزارش‌های اولیه از این حملات در نزدیکی میدان «ریتن‌هاوس» درست بعد از ساعت ۲۰:۰۰ (به وقت محلی)، اندکی پس از متفرق شدن معترضان از یک تجمع اعتراضی در تالار شهر آغاز شد.

معترضان در این تجمع خواستار اجرای عدالت برای «ادی آیریزاری» شدند که ماه گذشته از سوی یک افسر پلیس فیلادلفیا با شلیک گلوله کشته شد.

اوایل روز سه‌شنبه، یک قاضی تمامی اتهامات علیه افسری را که او را کشته بود رد کرد و این موضوع موجی از خشم را در آمریکا به راه انداخت.

 

 

معاون اداره پلیس شهر فیلادلفیا، گفت که معترضان هیچ ارتباطی با ناآرامی‌های شامگاه سه‌شنبه ندارند.

به گفته «استنفورد»، جوانان درگیر به نظر می‌رسید که حملات خود را در رسانه‌های اجتماعی سازماندهی کرده بودند و هنگامی که یک گروه شروع به حمله کرد، گروه‌های دیگر نیز از به حملات پیوستند.

 

 

ویدیو‌های منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که گروه‌هایی از نوجوانان ابتدا وارد فروشگاه «اَپِل» در نزدیکی خیابان ۱۶ شده و اجناس را غارت می‌کنند. آن‌ها در ادامه فروشگاه‌های دیگر را غارت کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *