بازی‌های آسیایی هانگژو

نوروزی: بانوی تالوکار دچار شکستگی استخوان نشده/ پناهی از ناحیه رباط‌ها آسیب دیده

14:44 - 04 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۶۲۱۹
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
نوروزی: بانوی تالوکار دچار شکستگی استخوان نشده/ پناهی از ناحیه رباط‌ها آسیب دیده
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص آسیب دیدگی مینا پناهی، ملی‌پوش ووشو (تالو)، در جریان بازی‌های آسیایی توضیحاتی بیان کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، مینا پناهی امروز(سه‌شنبه) در جریان مسابقات تالو و حین اجرای فرم "نان چوان" دچار آسیب دیدگی شد و با توجه به اینکه قادر به ادامه رقابت‌ها نبود جهت ادامه درمان به بیمارستان اعزام شد، دکتر نوروزی در این خصوص گفت: بلافاصله پس از این موضوع دکتر حاکمی، دکتر سعیدی و خانم اصغری از اعضای تیم پزشکی و فیزیوتراپی فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیر شرایط این ورزشکار ملی پوش شدند. در این راستا با توجه به آسیب دیدگی این ورزشکار از ناحیه زانو و اینکه مشکوک به پارگی رباط صلیبی بود، جهت انجام " ام آر آی" و سی تی اسکن" به بیمارستان اعزام شد و با وجود اینکه در سی تی اسکن خوشبختانه شکستی رویت نشد، اما در ام آر آی مشخص گردید پارگی نسبی رباط صلیبی قدامی و رباط جانبی رخ داده است.

نوروزی ادامه داد: جهت اقدامات بعدی این ملی پوش به دهکده بازگشت که به منظور پیشگیری از تشدید آسیب دیدگی برای او ویلچر تهیه گردید، در دهکده نیز با ارتوپد مقیم پلی کلینیک مشاوره لازم صورت گرفت و این متخصص نیز بر اساس ام‌آرآی آسیب دیدگی رباط‌ها را تایید کرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: تا زمان بازگشت به تهران مراقبت‌های دقیق پزشکی و اقدامات نگه دارنده از این ورزشکار به عمل خواهد آمد و در تهران نیز فدراسیون پزشکی ورزشی با همه توان جهت درمان تکمیلی این ورزشکار اقدام خواهد کرد و چنانچه نیاز به جراحی باشد، این مهم توسط بهترین متخصصان همکار فدراسیون پزشکی ورزشی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *