گروسی: لغو اعتبار بازرسان با همکاری‌های آژانس و ایران مغایرت دارد

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵:۲۷
کد خبر: ۴۷۳۵۹۶۳
گروسی: لغو اعتبار بازرسان با همکاری‌های آژانس و ایران مغایرت دارد
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی است که تصمیم ایران برای لغو اعتبار بازرسان آژانس با همکاری میان این نهاد بین‎المللی و تهران مغایرت دارد.

خبرگزاری میزان - «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در افتتاحیه شصت‌وهفتمین کنفرانس عمومی این نهاد با حضور نمایندگان عالی‌رتبه کشور‌های عضو در وین، در اظهاراتی مدعی شد: اجرای فعالیت‌های راستی‌آزمایی براساس توافق‌ها با ایران به پیشرفت مطلوبی دست نیافته است. 

وی درباره لغو اعتبار بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سوی تهران، با ادعای اینکه بازرسان لغو اعتبار شده از سوی ایران از مجرب‌ترین بازرسان هستند و دانش منحصر به فردی در زمینه فناوری غنی‌سازی دارند، مدعی شد که این تصمیم به‌طور علنی با همکاری‌هایی که ایران و آژانس باید داشته باشند، مغایرت دارد و ضربه‌ای غیرضروری بر روابط متشنج دو طرف وارد می‌کند.

مدیرکل آژانس در بخشی دیگر ادعا کرد که اقدام ایران مبنی بر لغو اعتبار یک سوم بازرسان آژانس نامتناسب و بی‌سابقه بوده است.

«گروسی» همچنین از ایران خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و به گفته او، به مسیر همکاری با آژانس بازگردد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان روز یکشنبه برای شرکت در شصت‌وهفتمین نشست سالانه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد وین شد.

معاون رئیس‌جمهور روز دوشنبه در کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سخنرانی خواهد کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با «آلکسی لیخاچف»، رئیس شرکت «روس اتم» در حاشیه نشست سالانه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *