دولت آلمان به دنبال ایجاد مراکز مرزی کنترل پناهجویان

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹:۳۵
کد خبر: ۴۷۳۵۷۱۶
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
دولت آلمان به دنبال ایجاد مراکز مرزی کنترل پناهجویان
دولت آلمان در نظر دارد در امتداد مرز‌های خود با کشور‌های لهستان و جمهوری چک مراکز کنترل مهاجرتی ایجاد کند.

خبرگزاری میزان - آلمان در حال بررسی ایجاد کنترل‌های کوتاه‎مدت مرزی با لهستان و جمهوری چک برای جلوگیری از ورود مهاجران به این کشور است.

«نانسی فزر»، وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه «ولت آم زونتاگ» گفته است که برقراری بازرسی‌های موقت پلیس در گذرگاه‌های مرزی به آلمان کمک می‌کند تا از قاچاق و قاچاق انسان جلوگیری کند.

این مقام آلمانی، می‌گوید که افزایش بازرسی‌های مرزی باید با بررسی‌های تصادفی پلیس که پیش از این در حال انجام بود، ترکیب شود.

یک سخنگوی وزارت کشور آلمان نیز گفته که اقدامات اضافی پلیس مرزی مربوطه در حال حاضر در حال بررسی است.

«فزر» همچنین در حال مذاکره با جمهوری چک در مورد امکان فعالیت افسران پلیس آلمان در قلمرو جمهوری چک است؛ مشابه توافقی که آلمان با سوئیس منعقد کرده است.

در همین حال وزیر پلیس آلمان، گفت: با هماهنگی نزدیک با نیرو‌های پلیس سوئیس، افسران پلیس آلمان مجاز به بازرسی در خاک سوئیس و جلوگیری از ورود غیرمجاز (به آلمان) هستند.

برلین همچنین خواستار همکاری نزدیک‌تر در زمینه مهاجرت بین اتحادیه اروپا و ترکیه شده و می‌گوید که توافق فعلی اتحادیه اروپا و ترکیه نیاز به «به‌روز‎رسانی» دارد.

بر اساس آمار آژانس آمار فدرال آلمان، تعداد افرادی که در سال ۲۰۲۲ به این کشور مهاجرت کرده‌اند، بیشتر از هر سال دیگری بوده و در سال ۲۰۲۲ حدود ۲.۶۷ میلیون نفر وارد این کشور شده‌اند.

از این تعداد ۱.۱ میلیون پناهنده اوکراینی وجود دارد که پس از جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، وارد آلمان شدند.

انتهای پیام/


برچسب ها: آلمان پناهجویان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *