امیرعبداللهیان: لازم است نقشه راه ایران و مجارستان را برای آینده روابط نهایی کنیم

20:14 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۵۷۵
امیرعبداللهیان: لازم است نقشه راه ایران و مجارستان را برای آینده روابط نهایی کنیم
وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر خارجه و تجارت مجارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان – «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در محل اقامت خود با «پیتر سیارتو»، وزیر خارجه و تجارت مجارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اظهار خرسندی از این دیدار، از هماهنگی‌های جاری برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور در آینده نزدیک اظهار خرسندی کرد و آن را گام مهمی برای تقویت همکاری‌های سازنده ۲ کشور در زمینه‌های اقتصادی و تجاری توصیف کرد.

وی افزود: لازم است نقشه راه ۲ کشور برای آینده روابط را نهایی کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ما ارزیابی مثبتی از همکاری‌های شرکت‌های ایرانی و مجارستانی به‌ویژه در زمینه انرژی داریم، گفت با توجه به ظرفیت‌های موجود، می‌توانیم همکاری‌های قوی‌تری داشته باشیم و اجلاس آتی کمیسیون مشترک را فرصت مناسبی برای این هدف دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان سلام آیت‌الله رئیسی به همتای خود را از طریق وزیر خارجه مجارستان ابلاغ کرد؛ همچنین از مواضع مستقل مجارستان در قضایای بین‌المللی تمجید و از مواضع صریح و روشن مجارستان در محکومیت قرآن سوزی تشکر کرد.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام مخالفت کشورمان با جنگ در اوکراین، مواضع اصولی کشورمان در این زمینه را تشریح کرد.

وزیر خارجه و تجارت مجارستان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با همتای ایرانی و اظهار خرسندی نسبت به پیشرفت همکاری‌های ۲ کشور در زمینه‌های مختلف گفت: ما آماده برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور و امضای اسناد مورد توافق برای تسهیل همکاری‌های دوجانبه هستیم.

پیتر سیارتو آمادگی خود را جهت استقبال از امیرعبداللهیان در بوداپست اعلام کرد و پیشرفت در روابط ایران و عربستان را خوشحال کننده دانست و از تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا اظهار خرسندی کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *