دیدار امیرعبداللهیان با همتای ویتنامی خود

۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۲:۰۷
کد خبر: ۴۷۳۵۵۵۸
دیدار امیرعبداللهیان با همتای ویتنامی خود
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای ویتنامی گفت که روابط دوستانه ایران و ویتنام رو به گسترش است.

خبرگزاری میزان – «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با «بوی تهانا سون»، وزیر خارجه ویتنام در محل اقامت خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از این دیدار، روابط ۲ کشور ایران و ویتنام را ریشه‌دار، دوستانه و رو به گسترش دانست و آمادگی کشورمان را برای توسعه این روابط در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.

 امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام رئیس‌جمهور کشورمان به همتای ویتنامی از طریق وزیر خارجه، به نتایج خوب سفر چندی پیش رئیس مجلس ویتنام به تهران و اسناد خوب امضا شده در این سفر اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های ۲ کشور آمادگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی جهت تقویت روابط و ارتقا حجم مبادلات تجاری میان ۲ کشور را مهم دانست و گفت: در این زمینه لازم است اسناد لازم برای تسهیل همکاری‌های تجاری میان ۲ کشور امضا شود.

وی از همتای ویتنامی خود جهت سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام نیز در این دیدار، روابط ۲ کشور را قدیمی و ریشه‌دار دانست و از نتایج سفر رئیس اخیر رئیس مجلس ویتنام به ایران اظهار خرسندی کرد.

وی همچنین آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ۲ کشور را اعلام کرد.

وی اظهار کرد: برای استمرار مشورت‌ها و گفت‌وگو‌ها با همتای ایرانی آمادگی دارد؛ در این راستا برای سفر به ایران در پاسخ به دعوت به‌عمل آمده از وی از سوی همتای ایرانی استقبال کرد و به‌طور متقابل از همتای ایرانی جهت سفر به ویتنام دعوت کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *