تاکید امیرعبداللهیان بر تداوم سیاست‌های اصولی ایران مبنی بر حمایت از دولت و ملت سوریه

9:38 - 31 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۴۹۵
تاکید امیرعبداللهیان بر تداوم سیاست‌های اصولی ایران مبنی بر حمایت از دولت و ملت سوریه
در دیدار قائم‌مقام جدید وزیر خارجه و رئیس هیئت سوری شرکت‌کننده در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با امیرعبداللهیان آخرین تحولات سوریه مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - در دیدار قائم‌مقام جدید وزیر خارجه و رئیس هیئت سوری شرکت‌کننده در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با «حسین امیرعبداللهیان»، امور خارجه کشورمان با اشاره به گفت‌وگو‌های خوب انجام شده با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و وزیر خارجه سوریه در سفر اخیرش به دمشق، گفت خوشبختانه مشورت‌ها و همکاری‌ها میان ۲کشور در عالی‌ترین سطح ادامه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در سوریه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد و گفت: ایران در حوزه بین‌المللی از جمله سازمان ملل به سیاست‌های اصولی خود در حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه خواهد داد.

«بسام صباغ»، قائم مقام جدید وزیر خارجه و رئیس هیئت سوری شرکت‌کننده در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند همکاری‌های ۲ کشور ایران و سوریه در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل، گفت: متاسفانه برخی کشور‌های غربی از مجامع و سازوکار‌های بین‌المللی برای اهداف سیاسی خود سوءاستفاده می‌کنند.

قائم‌مقام وزیر خارجه سوریه تحریم‌های آمریکا را یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش سختی‌های مردم سوریه دانست و گفت: مردم سوریه بیشترین آسیب‌ها را از این تحریم‌ها متحمل می‌شوند، هر چند دولت سوریه بیشترین تلاش خود را برای کاهش رنج‌های مردم انجام می‌دهد.

در این دیدار آخرین تحولات سوریه مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *