سفر هیئت حقوقی قضایی وزارت دادگستری کشورمان به ارمنستان

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۸:۰۳
کد خبر: ۴۷۳۵۴۷۱
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
سفر هیئت حقوقی قضایی وزارت دادگستری کشورمان به ارمنستان
عسکر جلالیان و همتای ارمنستانی در کمیته مشترک حقوقی وزارت دادگستری ایران و وزارت دادگستری ارمنستان بر توسعه مناسبات حقوقی قضایی تاکید کردند.

خبرگزاری‌ میزان - نخستین کمیته مشترک حقوقی وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران و وزارت دادگستری جمهوری ارمنستان ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ با حضور  «عسکر جلالیان»، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری کشورمان و همتای ارمنستانی در ایروان برگزار شد.

جلالیان و همتای ارمنستانی در این کمیته، ضمن ارزیابی فنی و بحث و گفت‌وگو در خصوص اجرای موافقتنامه‌های معاضدت حقوقی دوجانبه در امور مدنی و کیفری، استرداد مجرمان و انتقال محکومان، بر اجرایی شدن دقیق اسناد مذکور تاکید کردند.

معاون وزیر دادگستری کشورمان و هیئت همراه همچنین در دیدار‌های دوجانبه با وزیر دادگستری، دادستان کل و شورای عالی قضایی ارمنستان بر لزوم توسعه مناسبات حقوقی و حمایت حقوقی ـ قضایی از اتباع ۲ کشور و همکاری‌های دوجانبه در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی تاکید کردند.

هیئت حقوقی قضایی کشورمان روز گذشته نیز از مرکز حقوق بشر، سازمان زندان‌ها و زندان مرکزی ایروان بازدید و ضمن دیدار و گفت‌وگو با تعدادی از محکومان تبعه ایرانی و بررسی شرایط آنان، رایزنی‌های لازم را برای رفع مشکلات و اجرای تمهیدات لازم در خصوص انتقال آنان به کشورمان بر اساس موافقتنامه‌های دوجانبه به‌عمل آوردند.
 
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *