قیمت نان به‌صورت منطقه‌ای و استانی تعیین می‌شود

۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸:۴۸
کد خبر: ۴۷۳۵۲۰۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
قیمت نان به‌صورت منطقه‌ای و استانی تعیین می‌شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه قیمت نان به‌صورت منطقه‌ای و استانی می‌شود، گفت: برای نظارت بر قیمت نان به شکل ویژه اقدام خواهد شد.

خبرگزاری میزان _ احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در حاشیه جلسه امروز هیات‌دولت اظهار کرد: نان در سراسر کشور قیمت واحد ندارد و قیمت آن به‌صورت منطقه‌ای و استانی تعیین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت نان با درخواست مقامات استانی و تایید وزارت کشور امکان‌پذیر است، اعلام کرد: در خصوص نظارت بر قیمت نان به شکل ویژه اقدام خواهد شد و از وزیر کشور می‌خواهم گزارش آن را منتشر کند.

خاندوزی همچنین درباره فروش نان از طریق پلتفرم‌های اینترنتی گفت: با توجه به اینکه ارسال نان دارای هزینه‌های متفاوتی است، این روش نیازمند یک تنظیم‌گری و قاعده‌گذاری جدید است که در ستاد تنظیم بازار مطرح خواهد شد.

وزیر اقتصاد درباره سخت‌گیری بانک‌های عامل در پرداخت وام‌های خرد، اعلام کرد: طولانی بودن زمان پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری با توجه به تاکید رئیس‌جمهور و ابلاغ بانک مرکزی مبنی بر حذف صف متقاضیان، همچنان در دستور کار بانک مرکزی است و در گزارش مهر رئیس‌کل این بانک اعلام خواهد شد.

کاهش کارمزد وام‌های قرض‌الحسنه به کمتر از ۴ درصد

وی همچنین از کاهش کارمزد تسهیلات بانکی به کمتر از ۴ درصد در تسهیلات قرض‌الحسنه خبر داد و گفت: به پیشنهاد وزارت اقتصاد و تاکید بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار برای اولین بار با کاهش کارمزد پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از ۴ درصد فعلی به اعداد پایین‌تر، موافقت کرد. 

به گفته خاندوزی، کاهش کارمزد تسهیلات بانکی از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران آغاز می‌شود و سایر بانک‌ها در آینده نیز این قانون را اجرا خواهند کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *