اسناد حدنگاری ۶۱ درصد از اراضی کشاورزی استان سمنان صادر شد

9:35 - 28 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۹۶۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اسناد حدنگاری ۶۱ درصد از اراضی کشاورزی استان سمنان صادر شد
رئیس کل دادگستری استان سمنان از صدور اسناد حدنگاری ۶۱ درصد از اراضی کشاورزی استان خبر داد.

خبرگزاری میزان_ محمد جعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان در دیدار با مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان گفت: مجموعه فعالیت‌های ۵ ماهه اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مطلوب بوده و دستگاه قضایی استان سعی دارد در جایگاه نظارتی و پیگیری سیاست‌های سند تحول که برآیند افزایش کیفیت در ارائه خدمات قانونی و صحیح و البته زودبازده به مراجعین است کوتاهی نکرده و مصمم به اجرای تمامی اهداف و برنامه‌ها است.

عبدالهی افزود: در اجرای طرح کاداستر و تثبیت اراضی ملی و کشاورزی، تثبیت و صدور سند کاداستر ۹۹.۷ درصد از اراضی ملی و همچنین ۶۱ درصد از اراضی کشاورزی انجام شده و در این خصوص استان سمنان از استان‌های پیشرو بشمار می‌آید.

رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: در عصر کنونی که سرعت، صحت و دقت در ارائه خدمات به مراجعین مورد توجه است، ثبت نقل و انتقالات در سامانه‌های مربوطه سازمان ثبت با رشد ۹۹.۵ درصد و پاسخ به استعلامات به رقم ۹۸.۳ درصد رسیده و مجموع این اقدامات در گذشته مشمول مرور زمان می‌شد، ولیکن در حال حاضر کمتر از ۲ روز اتفاق می‌افتد.

عبدالهی با اشاره به میزان وصول معوقات بانکی افزود: با اقدامات واحد‌های اجرای اسناد، قریب به ۳۹۰ میلیارد ریال از معوقات بانکی وصول شده است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با دعوت از شهروندان جهت تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به سند‌های تک برگی عنوان کرد: در ۵ ماهه سال جاری ۲۶ هزار و ۸۶۸ مورد سند تک برگی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای رشد ۱۷.۲ درصد بوده و از میانگین کشوری که ۱۴.۲ درصد گزارش شده، فراتر رفته است.

وی گفت: برابر تبصره ماده ۱۱ قانون جامع حدنگار ارائه هرگونه خدمات ثبتی به اشخاص منوط به تعویض اسناد دفترچه‌ای است و مالکین اسناد سراسر استان فرصت باقی مانده را غنیمت شمرده و نسبت به تعویض و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به سند تک برگی اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان اظهار کرد: از مزایای ارائه خدمات در بستر فناوری‌های الکترونیک، شفافیت در عملکرد، ارتقاء سرعت، بروز رسانی و ارائه خدمات قانونی و افزایش امیدواری و رضایت شهروندان است و رویکرد هوشمند سازی که در قوه قضاییه ایجاد شده بسیار ارزنده بوده و دستگاه قضایی استان سمنان سعی دارد در تمامی ارکان و سازمان‌ها بهره برداری از ساختار‌های الکترونیکی قضایی را افزایش دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *