توسعه روابط ایران و امارات در حوزه سلامت

14:33 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۸۶۷
توسعه روابط ایران و امارات در حوزه سلامت
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توسعه و تعمیق روابط ایران و امارات در حوزه سلامت خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، محمدحسین نیکنام در حاشیه دیدار عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان با سیف محمد عبید الزعابی سفیر ایران در امارات متحده عربی در وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه با وجود یک بیمارستان مجهز از ایران در کشور امارات و خدمات سطح بالایی که این مرکز ارائه می‌دهد، سابقه خوبی از همکاری بین دو کشور در حوزه سلامت وجود دارد.

وی افزود: سفیر امارات متحده عربی نیز با سطح بالای پزشکی در ایران آشناست، زیرا سطح علمی آن مرکز درمانی در امارات زبانزد خاص و عام است.

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت با بیان این که از گذشته روابط و سفر‌هایی بین مسئولان دو کشور وجود داشته که در سال‌های اخیر قدری کاهش یافته است، بیان کرد: در دور جدید از فعالیت‌های فعالیت‌ها که در این دولت شکل گرفته، قرار است همکاری‌های مشترک بین نظام‌های سلامتِ طرفین در عرصه‌های مختلف توسعه و تعمیق یابد.

نیکنام اظهار داشت: تعداد زیادی از بیماران اماراتی در زمینه گردشگری سلامت به ایران سفر می‌کنند. همچنین ایران تعدادی دانشجوی پزشکی در امارات دارد که به همین مناسبت توسعه همکاری‌های دانشگاهی مورد مذاکره قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در زمینه تولیدات مشترک دارو و تجهیزات پزشکی و تحقیقات مشترک و همکاری‌های بین دانشگاهی قرار شد جلسات هماهنگی بیشتری برگزار شود تا کار‌ها به سمت یک همکاری ساختارمند پیش رود.

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: در این دیدار مقرر شد برای برداشتن گام‌ها موثر در توسعه مناسبات دو کشور دو کارگروه تشکیل دهند و با جلسات مشترک زمینه‌های تدوین یک تفاهمنامه مشترک را فراهم کنند.

نیکنام از دعوت وزیر بهداشت امارات برای سفر به ایران توسط عین اللهی خبر داد و ابراز داشت: وزیر بهداشت امارات متحده عربی در آینده به ایران سفر خواهد کرد تا در زمینه توسعه همکاری ها، انعقاد و امضای تفاهمنامه همکاری در حوزه سلامت با وزیر بهداشت کشورمان دیدار و گفتگو کند.

وی در پایان با اشاره به این که جلسات بین المللی که وزرای بهداشت کشور‌ها در آن حضور دارند زمینه خوبی برای ملاقات‌های دو جانبه خواهد بود، از دیدار وزیر بهداشت ایران با وزیر بهداشت امارات متحده عربی در آینده نزدیک در حاشیه اجلاس سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *