طرح یکپارچه نگهداشت شهر در مناطق ۲۲گانه پایتخت اجرا می‌شود

13:34 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۸۴۲
طرح یکپارچه نگهداشت شهر در مناطق ۲۲گانه پایتخت اجرا می‌شود
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از اجرای طرح یکپارچه نگهداشت شهر تهران خبر داد و گفت: پس از اجرای این طرح بحث جمع‌آوری پسماند خشک و پسماند‌تر به صورت یکپارچه انجام خواهد شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، حسین نظری گفت: با توجه به اهمیت ویژه موضوعات مرتبط با پسماند و تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص اجرای طرح تحول در حوزه نگهداشت شهر و پس از برگزاری جلسات مستمر کارشناسی با معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، شهرداران و معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲گانه؛ طرح یکپارچه نگهداشت شهر تهران با محوریت سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اجرایی خواهد شد.

نظری با بیان این که این طرح جهت ارتقاء مدیریت پسماند در شهر تهران اجرایی خواهد شد، گفت: بر اساس این طرح انعقاد قرارداد مستقل سازمان مدیریت پسماند با پیمانکاران این حوزه بر طبق نظام جامع مدیریت پسماند صورت خواهد گرفت که پس از بررسی‌های تخصصی این طرح اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به این که قرارداد‌های مدنظر در برنامه تحول در دو مولفه تجمیع خواهند شد، افزود: براساس این طرح تجمیع جغرافیای پیمان از ناحیه محور به منطقه محور و تجمیع موضوعات تنظیف و رفت و روب، جمع‌آوری پسماند‌تر و جمع‌آوری پسماند خشک در یک پیمان واحد جزو تغییرات اساسی در قرارداد‌های جدید خواهد بود.

نظری در ادامه اظهار کرد: در گذشته قرارداد‌ها به صورت ناحیه‌ای بسته می‌شد، اما در قرارداد‌های جدید به صورت کلان‌تر و در سطح منطقه خواهد بود و پس از اجرای این طرح، بحث جمع‌آوری پسماند خشک و پسماند‌تر به صورت یکپارچه انجام خواهد شد که مجموعا تمامی این موارد منجر به اجرای مطلوب طرح تحول در حوزه نگهداشت شهر تهران خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پایان ضمن تأکید بر آراستگی و نظافت شهر؛ رسیدگی به این دو مورد را اولویت ویژه شهرداران مناطق و نواحی خواند و افزود: آراستگی و نظافت شهر بر طبق آمار‌های کسب شده اولویت اول شهروندان شهر تهران است و ما در جهت تحقق این خواسته‌ی مردم همه‌ی توان خود را جهت ارتقاء بستر‌های خدمت رسانی بویژه در حوزه خدمات شهری به کار می‌گیریم و با بررسی همه‌ی طرح‌ها و پیشنهادات ارائه شده در این خصوص بهترین روش‌های ممکن را به کار خواهیم گرفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *