اجرای عدالت با تکریم مراجعان محقق می‌شود

9:24 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۷۵۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اجرای عدالت با تکریم مراجعان محقق می‌شود
معاون قضایی دادگستری استان فارس در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگاه عمومی شهرستان سرچهان گفت: اجرای عدالت با تکریم مراجعان محقق می‌شود و ما به عنوان دستگاه خدمات رسان قضایی وظیفه رسیدگی به تظلمات و اختلافات مردم و اجرای عدالت را برعهده داریم.

خبرگزاری میزان - یوسف نیکنام در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی سرچهان تصریح کرد: دادگستری استان فارس سعی کرده است تا در تمام نقاط استان بتواند خدمات قضایی را به نحو مطلوبی ارائه کند و رئیس کل دادگستری فارس نیز ضمن عنایت ویژه به شهرستان‌های استان فارس با جدیت پیگیر رفع مشکلات حوزه‌های قضایی و ایجاد و راه اندازی دستگاه‌های خدمات رسان قضایی از جمله پزشکی قانونی، ثبت اسناد و املاک و نوسازی بنا‌های دادگستری شهرستان‌های استان فارس است.

وی در این مراسم از آغاز احداث ساختمان جدید دادگستری شهرستان سرچهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اعتبارات لازم جهت ساخت و احداث این بنا جذب و با قول مساعد ریاست قوه قضاییه قسمتی از اعتبارات آن تأمین شده است و امیدواریم با توجه به این که بخشی از پروژه ملی تعریف شده است از طریق شورای تأمین استان نیز این موضوع پیگیری شود. 

معاون قضایی دادگستری استان فارس در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگاه عمومی شهرستان سرچهان که با حضور اعضای شورای تأمین، امام جمعه شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و سایر مسئولان این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه اجرای عدالت با تکریم مراجعان محقق می‌شود گفت: مردم با حجمی از مشکلات به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و ما به عنوان دستگاه خدمات رسان قضایی وظیفه رسیدگی به تظلمات و اختلافات مردم و اجرای عدالت را برعهده دارد.

وی در ادامه و در جمع مردم و مسئولان محلی افزود: ما به عنوان کارگزاران این نظام موظفیم به مردم خدمت رسانی کنیم و باید با سعه صدر سخنان و درخواست‌های مردم را بشنویم و نسبت به حل و فصل دعاوی اقدام کنیم.

نیکنام در ادامه به موضوع قضازدایی با استفاده از ظرفیت صلح و سازش نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی به دنبال حکم محکومیت افراد و فیصله دادن به اختلافات با صدورحکم قضایی صِرف نیست؛ بلکه به دنبال رفع و حل مشکلات مردم است و در این راستا لازم است با تعامل میان افراد و با استفاده از ظرفیت بزرگان، ائمه جمعه و جماعات و ریش سفیدان در جهت صلح وسازش و حل و فصل خصومت‌ها تلاش کند و فرهنگ غنی اصلاح ذات البین را توسعه دهد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان اینکه دادگستری تلاش می‌کند تا مردم به خدمات قضایی راحت‌تر و آسان‌تر دسترسی داشته باشند و اعتماد و اطمینان مردم به این دستگاه افزایش یابد؛ به برخی از اقدامات دادگستری استان فارس در این زمینه از جمله دادرسی آنلاین، خدمات الکترونیکی بدون کاغذ و ... اشاره کرد.

وی در این مراسم به رئیس جدید حوزه قضایی سرچهان توصیه کرد: اجرای دقیق سند تحول قضایی، پیگیری حقوق عامه، حمایت از تولید و شرکت‌های دانش بنیان، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و معنوی و فرهنگی، تعامل با سازمان‌ها و ادرات ضمن حفظ استقلال دستگاه قضا، ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای دسترسی آسان مردم به خدمات الکترونیک قضایی و همچنین اتقان آرای قضایی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد.

گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌های غلامرضا داودی رئیس حوزه قضایی سرچهان قدردانی و با حکم رئیس قوه قضاییه قاضی عبدالغفار ابراهیم زاده به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی سرچهان منصوب شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *