کشتی آزاد قهرمانی جهان| نخودی و امامی راهی گروه بازنده‌ها شدند/ والی‌زاده حذف شد

18:56 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۷۱۰
کشتی آزاد قهرمانی جهان| نخودی و امامی راهی گروه بازنده‌ها شدند/ والی‌زاده حذف شد
دو نماینده کشورمان جواز حضور در گروه شانس مجدد رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان را کسب کردند.

خبرگزاری میزان - در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان و در روز دوم این مسابقات کشتی‌گیران ۴ وزن دوم در اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که محمد نخودی (۷۹) و یونس امامی (۷۴) به گروه بازنده‌ها رفتند. میلاد والی‌زاده (۵۷) و امیرعلی آذرپیرا‌ (۹۲) از گردونه مسابقات کنار رفتند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است: 

در وزن ۵۷ کیلوگرم، میلاد والی‌زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک رضوان کواکس از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۴ علی عباس رضازاده قهرمان اروپا از آذربایجان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ مقابل زلیم خان آباکاروف، قهرمان جهان از آلبانی مغلوب شد که باتوجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی والی‌زاده از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله بعد شد، اما در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر مقابل زائوربک سیداکوف، قهرمان المپیک و جهان از روسیه شکست خورد که با توجه به حضور حریفش در فینال امامی به گروه بازنده‌ها رفت تا شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ رمضان ساری از ترکیه را شکست داد، اما‌ در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب احمد عثمان اف از روسیه شد که باتوجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال محمد نخودی باید برای کسب مدال برنز در گروه بازنده‌ها به کار خود ادامه دهد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر جانگ از کره جنوبی را شکست داد، اما در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۹ مغلوب زاهید والنسیا از آمریکا شد و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل حریف آذربایجانی از گردونه مسابقات کنار رفت.

در پایان مسابقات مقدماتی ۴ وزن نخست نیز نمایندگان کشورمان در ۳ وزن جواز حضور در دیدار فینال را کسب کرده‌اند. امیرمحمدیزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیدار‌های فینال اوزان فوق امشب از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *