رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد: با جرایم انتخاباتی برخورد خواهد شد

13:43 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۶۶۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۴ دیدگاه
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد: با جرایم انتخاباتی برخورد خواهد شد
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد از رسیدگی خارج از نوبت و برخورد جدی با جرایم انتخاباتی خبر داد.

خبرگزاری میزان-دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور مسئولان قضایی و ادارات و سازمان‌ها و نهاد‌های نظامی، انتظامی و امنیتی به ریاست محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

محبوب افراسیاب در نشست شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی اظهار کرد: انتخابات مظهر جمهوریت و مردم سالاری است و فرزندان انقلاب در میدان، باید فضایی بسیار امن را در تحقق شعار رهبری مهیا کنند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد، افزود: دستگاه قضایی در حوزه جرایم انتخاباتی به صورت جدی برخورد خواهد کرد و وظیفه ما ایجاد شرایط کاملاً امن برای انتخابات است و با کسانی که قانون را نادیده بگیرند برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: همه برادر هستیم و در نظام باید عدالت را برقرار کنیم و همانطور که رهبری فرمودند «رأی مردم حق الناس است» باید از حق الناس صیانت شود.

افراسیاب سپس با توصیه به نهاد‌های امنیتی در خصوص رصد تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: مقامات امنیتی توجه داشته باشند ضمن رعایت بی طرفی در انتخابات، اگر تخلفی صورت گرفت خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد و ما نیز باید بی‌طرف باشیم تا مردم به ما اعتماد داشته باشند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به این که دشمنان در همه برهه‌های انقلاب و جمهوری اسلامی بدنبال نامید کردن مردم هستند، افزود: دشمنان دنبال سلب اعتماد مردم است و اگر کسی رعایت نکند با دشمن همدست خواهد بود.

افراسیاب درپایان ضمن توصیه کاندیدا‌ها به رعایت تقوای سیاسی و اخلاق سیاسی عنوان کرد: با تخریب رقیب کسی موفق نخواهد شد و در نتیجه، مقررات قانونی در انتخابات برقرار خواهد شد.

در ادامه این نشست سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: فضای رسانه‌ای استان یک فضای فرصت گستر است  و دیدگاه دادگستری در حوزه انتخابات نیز دیدگاه مشارکت حداکثری است که وضعیت استان بسیار مناسب است.

وی ادامه داد:وظیفه ما ایجاد شور و شرکت مردم در انتخابات است اما ممکن است تخلفاتی در بحث رسانه نیز شکل بگیرد و ما نیز رسانه‌ها را رصد کردیم و با کسانی که امنیت مردم را مشوش کنند برخورد خواهد شد.

وی گفت: تلاش دادگستری و دادستانی مرکز استان هماهنگی و همراهی در برگزاری یک انتخابات پرشور است و همه مسئولان نیز باید در این راستا تلاش کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: انتخابات کاملاً مردمی است و اگر تخلفی صورت گیرد دادگستری به شدت برخورد خواهد کرد و خدماتی که حق مردم است باید به آن‌ها داده شود و هیچ مسئولی حق ندارد این خدمات را در حوزه انتخابات به سود خود انجام دهد.

سید عیسی حسنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در این نشست با اظهار اینکه مردم استان ما همیشه در حوزه انتخابات مردم پیش قدم بوده‌اند، افزود: انتخابات در استان ما خیلی حساس است و ما باید با دقت و هوشیار باشیم تا مشکلی پیش نیاید.

وی گفت: برنامه پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه را از ماه‌های گذشته شروع کرده‌ایم در این حوزه تصویب شده است که جرایم انتخاباتی در استان در شعبه ویژه در دادگاه‌ها رسیدگی و سریع اقدام شود.

حسنی عنوان کرد: سازمان بازرسی نیز با ادارات دولتی و مدیرانی که از امکانات دولتی به نفع  شخصی استفاده کنند به شدت برخورد خواهد کرد.

دانشی معاون سازمان بازرسی استان در این جلسه عنوان کرد: سازمان بازرسی در تخلف مدیران و اداراتی که بدون توجه به قانون و دیگر عوامل، کسی را استخدام کنند به شدت برخورد خواهد شد.

وی افزود: انتصابات در ادارات نیز تحت رصد است و با همه موارد برخورد خواهد شد.

دانشی تصریح کرد: به عنوان دستگاه نظارتی با کم کاری مدیران نیز برخورد خواهیم کرد و دستگاه‌های دولتی نیز باید از جناح بازی خودداری و انتصاب مدیران در ادارات دولتی باید طبق قانون صورت پذیرد.

جوکار رئیس هیات نظارت شورای نگهبان ضمن تقدیر از مجموعه دادگستری، گفت: همه کسانی که با موضوع انتخابات سر و کار دارند راهبرد‌هایی را که مقام معظم رهبری فرمودند را باید اجرا کنند و تکالیف ما نیز همین راهبرد‌ها است.

وی بیان کرد: ایجاد رقابت صحیح و مشارکت بیشتر مردم در انتخابات باید اجرایی شود و بخشداران استان نیز در این زمینه باید بی‌طرف باشند و اگر کسی تخلفی انجام دهد به شدت با او برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/


کرمانشاهی
|
-
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
0
0
حضور قاضی خدایی، مهربان، بادرایت و شکیبا را حضور مردم شهیدپرور استان کوکیلویر و بویراحمد را تبریک می گویم
این استاد هر جا که حضور پیدا کردند مایه مباهات و سربلندی و عدل گسترش بودند
شایسته قادری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
0
0
جناب آقای دکتر افراسیاب ازقضات نمونه و بااخلاق ومتعهدی هستند که‌از نوادر روزگارمی باشند
خداوند حافظ ونگهدارشون باشد
باتوجه‌به‌ دانش وعلمی که داراهستند بسیار انسان متواضع و وارسته میباشند
الهام مطلبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
0
0
آینده روشنی برای استان کهگیلویه وبویراحمد باحضور دکترافراسیاب که ازقضات برجسته کشور محسوب میشوند پیش بینی میشود وجودشان مستدام
اله‌داد
|
Germany
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۷
0
0
بسیار عالی
با حضور مرد با درایتی چون شما جناب آقای دکتر افراسیاب جز این هم نمی توان انتظار داشت.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *