گفت‌وگو|

خیری: تمام بازی‌های سپاهان باید ۳ بر صفر می‌شد/ حواله خودرو را به قهرمانان کشتی هم بدهند

0:15 - 27 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۶۵۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
خیری: تمام بازی‌های سپاهان باید ۳ بر صفر می‌شد/ حواله خودرو را به قهرمانان کشتی هم بدهند
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: قوانینی که در فوتبال ایران وضع می‌کنند در دسته چهارم لیگ‌های اروپایی نیز گذاشته نمی‌شود.

شاهین خیری در گفت‌وگو با میزان، درباره آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال در تعطیلات لیگ برتر، اظهار داشت: در پیش فصل استقلال دیرتر تمریناتش را شروع کرد و امیدوارم جواد نکونام و کادرفنی استقلال بتوانند در تعطیلات، هماهنگی تیمی را بیشتر کنند. البته تعطیلات بلندمدت به نفع هیچ تیمی نیست و اکثر تیم‌ها را اذیت می‌کند، چون بازیکنان باید هر هفته در شرایط مسابقه باشند و برگرداندن آنها به شرایط مسابقه خیلی سخت است. تیمی که آماده باشد تعطیلات روی عملکردش تأثیر منفی نخواهد گذاشت و در رقابت‌ها کار اصلی خودش را انجام خواهد داد.

وی در مورد کسر ۴ امتیاز از تیم فوتبال سپاهان عنوان کرد: اعلام کردند، تیمی که سقف بودجه باشگاه را رعایت نکرده، جریمه شده است. اگر رأی عادلانه بود باید هر ۴ بازی سپاهان ۳ بر صفر به سود حریفانش می‌شد. مگر شمس آذر قزوین به خاطر تخلفاتش لیگ یرتر را با ۵- امتیاز شروع نکرد؟ هر تیمی که قانون را دور می‌زند باید جریمه شود. کسر امتیاز در جایی لحاظ می‌شود که تیمی بازیکن چند اخطاره استفاده کرده باشد. در لیگ دسته چهارم کشور‌های اروپایی هم این قوانین را نمی‌گذارند.

*بهترین بازیکن فوتبال ایران بیشتر از ۱۰ میلیارد نمی‌ارزد

کارشناس فوتبال با بیان اینکه استخدام وکیل ورزشی برای تمام باشگاه‌ها ضروری است، یادآور شد: مدیرعامل باشگاه اگر بخواهد از همه موارد پیرامون باشگاه اطلاع داشته باشد؛ باید یک وکیل ورزشی را برای امور باشگاه استخدام کند. وکیل خبره به مدیریت کمک می‌کند تا باشگاه پول بیهوده را در فصل نقل و انتقالات هدر ندهد و به باشگاه کمک مالی خواهد کرد و باعث می‌شود تا دلال‌بازی‌ها از فوتبال برچیده شود.

خیری تصریح کرد: مسئولان جذب بازیکن در باشگاه‌ها فقط دنبال این هستند که سایر رقبای‌شان کدام بازیکن را می‌خواهند بگیرند تا به سراغ آنها بروند و رقم بیشتری نسبت به باشگاه‌های دیگر به آن بازیکن می‌دهند. همین کار‌ها باعث می‌شود تا قرارداد‌های بازیکنان به صورت سرسام‌آوری بالا برود. سیستم مافیایی کثیف در فوتبال ایران یک بازیکن بی‌کیفیت را به حدی بزرگ می‌کنند تا پول بیشتری به جیب بزنند. به نظرم بهترین بازیکن فوتبال ایران بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان نمی‌ارزد، به دلیل اینکه در پایان فصل لیگ، باشگاه‌ها هیچ خروجی ندارند.

*امتیازاتی که به فوتبالیست‌ها می‌دهند به سایر ورزشکاران هم بدهند

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل باشگاه آرامش را به تیمش می‌دهد، افزود: زمانی که یک تیم قهرمان می‌شود، همه از مدیرعامل تعریف می‌کنند، در صورتی که ممکن است مدیرعامل بد باشد و تیم قهرمان شود. مدیرعامل باید به تیمش آرامش بدهد و زمانی که اعضا، بازیکنان و کادر فنی آرامش داشته باشند، راحت‌تر می‌توانند در کنار یکدیگر مشکلات را حل کنند.

خیری با اشاره به پیگیری مسابقات جهانی کشتی در صربستان خاطرنشان کرد: امیدوارم کشتی ایران در مسابقات جهانی موفق شود و به همه مدال‌آوران نیز حواله خودرو یا آپارتمان بدهند. چون کشتی‌گیران برای اهتزاز پرچم ایران در مسابقات بین‌المللی خیلی تمرین می‌کنند و زحمت می‌کشند. امکانات و تجهیزات در تمامی رشته‌های ورزشی منهای فوتبال، خیلی ضعیف‌تر از فوتبال است. نباید نگاه مسئولان کشورمان تنها متعلق به فوتبال باشد و امتیازاتی که به فوتبالیست‌ها می‌دهند باید به سایر ورزشکاران هم اختصاص بدهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *