صلح و سازش در شورای حل اختلاف استان یزد ۲۷ درصد افزایش یافت

10:30 - 26 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۶۰۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
صلح و سازش در شورای حل اختلاف استان یزد ۲۷ درصد افزایش یافت
معاون سابق توسعه حل اختلاف استان یزد، گفت: مهمترین رسالت نهاد‌های سازشی، برقراری صلح و آشتی بین طرفین اختلاف است که این مهم از سال ۹۸ تا پایان مرداد ۴۰۲ رشد ۲۷ درصدی را در استان ثبت کرده است.

خبرگزاری میزان - محمدرضا حداد در آیین معارفه معاون جدید توسعه حل اختلاف استان یزد گفت: معاونت توسعه حل اختلاف استان یزد در سال گذشته رتبه سوم کشور از حیث صلح و سازش را کسب نمود و این مهم با تلاش همه ارکان اداره توسعه حل اختلاف به ویژه مساعی ارزشمند کارکنان خدوم و جهادی شعب شوراری حل اختلاف محقق شده است.


وی از کاهش ۴۸ درصدی موجودی پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف استان یزد در سنوات اخیر یاد کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۸ که شورای حل اختلاف مکانیزه شد و امکان اخذ دقیق آمار وجود دارد، موجودی پرونده‌ها از ۶ هزار و ۸۴ پرونده به ۳ هزار و ۶۸ فقره رسیده است.


معاون سابق توسعه حل اختلاف استان یزد خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۱۱ هزار پرونده به شورا‌های حل اختلاف وارد شده است، اما با وجود این افزایش ورودی، موجودی پرونده‌ها به صورت چشم گیر کاهش یافته است.

وی به افزایش ۹ درصدی ابلاغ الکترونیک در شعب شورا‌های حل اختلاف استان یزد از ۸۶ درصد به ۹۵ درصد اشاره کرد و بیان داشت: ارتقاء درصد ابلاغ الکترونیک به تقویت سرعت کار در شعب رسیدگی و اجرای احکام و رضایت مندی مراجعان کمک شایانی نموده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد از ارتقاء چارت سامانی معاونت توسعه حل اختلاف استان یزد بلحاظ گسترده شدن ماموریت‌های محوله به این معاونت خبر داد و ابراز امیدواری کرد به منظور انجام رسالت‌ها و مأموریت‌های محوله، پست‌های سازمانی تکمیل شود.


وی ضمن تقدیر از حمایت‌های رییس کل دادگستری استان، شورای قضایی و شورای معاونین دادگستری استان در سنوات تصدی مسئولیت در معاونت توسعه اختلاف استان گفت: امید است در ادامه راه نیز با تدابیر لازم، حمایت‌های مضاعف و تلاش‌های ارزنده، این معاونت در بخش‌های شورای حل اختلاف، داوری و میانجیگری، بیش از پیش موفق شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *