باکو: امیدواریم تا پایان سال با ارمنستان پیمان صلح امضا کنیم

15:38 - 25 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۵۳۰
باکو: امیدواریم تا پایان سال با ارمنستان پیمان صلح امضا کنیم
دستیار رئیس جمهور جمهوری آذربایجان گفت که باکو هنوز به امضای یک معاهده صلح قبل از پایان سال جاری امیدوار بوده و از ریاست سیاسی ارمنستان می‌خواهد تا گام اصلی را بردارد.

خبرگزاری میزان - «حکمت حاجی‌اف»، دستیار رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان، می‎گوید که باکو همچنان امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۳ با ایروان پیمان صلح منعقد کند.

حاجی‌اف با اشاره به اینکه ما هنوز به امضای یک معاهده صلح قبل از پایان سال جاری امیدواریم و از ریاست سیاسی ارمنستان می‌خواهیم گام اصلی را بردارند، اظهار کرد: ایروان باید رسما با امضای خود تحت معاهده صلح، تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان از جمله منطقه اقتصادی قره‌باغ را به رسمیت شناخته و متعهد شود که در آینده از مداخله در امور داخلی کشورمان خودداری می‌کند. 

به گفته وی، ساکنان قره‌باغ شهروندان ما بوده و حقوق و امنیت آن‌ها در قانون اساسی جمهوری آذربایجان تضمین می‌شود.

در همین حال، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، گفت که آنکارا پیشنهادی برای برگزاری مذاکراتی سه‌جانبه درباره منطقه قره‌باغ ارائه کرده است و در عین حال آمادگی خود را برای گفت‎وگو‌های چهارجانبه با حضور روسیه نیز اعلام کرده است.

اردوغان در یک کنفرانس خبری در استانبول پیش از عزیمت خود برای نشست هفته آینده مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، بیان کرد: ما پیشنهاد خود را برای یک نشست سه‌جانبه به آن‌ها (جمهوری آذربایجان و ارمنستان) رساندیم. 

رئیس جمهور ترکیه عنوان کرد که در این مورد با همتای آذربایجانی خود صحبت خواهد کرد و گفت: هنوز هیچ پاسخی دریافت نشده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *